Lietuvoje

2016.05.24 23:01

Prokurorai E. Masiuliui pareiškė įtarimus, šis su jais nesutinka

BNS2016.05.24 23:01

Buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui antradienį Generalinėje prokuratūroje pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo. E. Masiulis sako nesutinkąs su jam pareikštais įtarimais: „Aš dabar nenoriu komentuoti detaliai, bet su pareikštais įtarimais nesutinku.“

„Aš dabar nenoriu komentuoti detaliai, bet su pareikštais įtarimais nesutinku“, – žurnalistams po apklausos Generalinėje prokuratūroje sakė buvęs parlamentaras.

Pasak prokurorų, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad būdamas Seimo nariu bei Liberalų sąjūdžio vadovu E.Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

Pranešime apie įtarimą taip pat nurodoma, kad, turimais duomenimis, E. Masiulis galimai yra žadėjęs veikti dėl šių naudingų koncernui sprendimų pats bei paveikti tai daryti kitus asmenis. Generalinė prokuratūra pažymi, kad E. Masiulio galimai priimta suma 11 kartų viršija teisės aktuose nurodytą didelės vertės kyšio (250 MGL arba šiuo metu 9415 eurų) dydį.

Įtarimas dėl neteisėto praturtėjimo pareikštas atsižvelgiant į tai, kad atliktos kratos metu E. Masiulio namuose buvo rasta didelė pinigų suma – apie 250 tūkst. eurų, kuri, kaip įtariama šiuo metu, negalėjo būti įgyta teisėtai.  

Po apklausos E. Masiuliui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

E. Masiulis su įtarimais nesutinka

Pats E. Masiulis nesutinka su jam pareikštais įtarimais dėl prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo.

„Aš dabar nenoriu komentuoti detaliai, bet su pareikštais įtarimais nesutinku“, – žurnalistams antradienį po apklausos Generalinėje prokuratūroje sakė buvęs parlamentaras.

„Ką tik įtarimai pareikšti, supraskime, kad dabar reikia tai atidžiai perskaityti. Ne tik perskaityti, bet ir pasigilinti, išanalizuoti ir, aišku, kad pozicija, argumentai bus išsakyti“, - kalbėjo E. Masiulis

Jis pabrėžė ketinantis toliau bendradarbiauti su teisėsauga ir detaliau nekomentavo jam pareikštų įtarimų, motyvuodamas, kad prokurorai jį įpareigojo neatskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų.

Susidariusią situaciją E. Masiulis pavadino „smūgiu visai politinei sistemai ir pasitikėjimo krize“.

„Jaučiuosi dėl to iš tikrųjų atsakingas ir labai, labai, labai dėl šito atsiprašau“, – kalbėjo politikas.

„Beje, naudodamasis proga aš tikrai pirmiausia kreipiuosi į Lietuvos žmones ir visus buvusius bendražygius, savo artimuosius. Aš tikrai žmogiškąja prasme labai išgyvenu ir labai apgailestauju dėl to, kas yra įvykę, dėl to, kad, būdamas viešas asmuo, sukėliau tokį didelį rezonansą, patekdamas į tokias kontraversiškas istorijas“, – teigė jis.

Baudžiamasis kodeksas už didesnės negu 250 MGL vertės kyšio priėmimą numato nuo dvejų iki aštuonerių metų nelaisvės, o tas, kas turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis yra suimtas 20-čiai dienų, suėmimas baigiasi gegužės 30 dieną. Verslininkas kaltės nepripažįsta.

R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt