Lietuvoje

2016.05.24 14:32

V. Andriukaičio pasisakymai apie Baltarusijos AE sulaukė nepasitenkinimo Lietuvoje

BNS2016.05.24 14:32

Lietuvos deleguoto eurokomisaro Vytenio Andriukaičio pasisakymai apie Briuselio bendradarbiavimą su Minsku dėl Baltarusijos atominės elektrinės sulaukė nepasitenkinimo Lietuvos vyriausybėje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad V. Andriukaitis kalbėjo ne už savo atsakomybės sritį, ir šiuo klausimu yra svarbesnė už energetiką atsakingo eurokomisaro Marošo Šefčovičiaus pozicija.

Ministras teigė su M. Šefčovičiumi antradienį telefonu aptaręs jo susitikimus Minske ir išgirdęs, kad eurokomisaras perdavė Lietuvos pastabas Baltarusijos užsienio reikalų ministrui.

„Iš to pokalbio daryčiau išvadą, kad Komisijai žinomos visos problemos, nes būtent ji atsakinga už energetiką, o ne maisto kokybės komisaras. Reikėtų galbūt labiau jos informacijos klausyti“, – BNS sakė L. Linkevičius.

V. Andriukaitis Europos Komisijoje yra atsakingas už sveikatą ir maisto saugą.

Lietuvoje praeitą savaitę viešėjęs V. Andriukaitis pareiškė, kad Baltarusija atsižvelgia į visas rekomendacijas dėl atominės elektrinės.

„Mes neturime duomenų, kurie galėtų patvirtinti, kad Baltarusijai šis klausimas nerūpi – vyksta bendradarbiavimas, į visas rekomendacijas Baltarusija atsižvelgia. Visi saugumo reikalavimai bus keliami ir toliau, vyks kontrolė“, – LRT.lt anksčiau sakė V. Andriukaitis.

L. Linkevičiaus ir V. Andriukaičio pozicijos viešai išsiskiria jau ne pirmą kartą, nors abu politikai yra valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos nariai.

Lietuvos vyriausybė sako, kad Baltarusija neužtikrina saugumo standartų 20 kilometrų nuo sienos statomoje Astravo atominėje elektrinėje. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Astravo atominę elektrinę stato Rusijos branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.