Lietuvoje

2021.03.30 17:34

COVID-19 Lietuvą padalino į du lygius: Vilniaus ir Marijampolės regionuose – prasčiausia situacija, kitur atvejų skaičiai tik pradeda augti

LRT.lt2021.03.30 17:34

Šalies Vyriausybės išplatinta COVID-19 plitimo ataskaita toliau skelbia – tebematoma dviejų greičių Lietuva: Vilniaus ir Marijampolės apskrityse auga tiek naujų atvejų, tiek mirčių, susijusių su COVID-19, skaičius, o kitose apskrityse naujai nustatomų atvejų skaičius tik pradeda augti.

Kauno, Alytaus ir Utenos apskrityse naujų atvejų skaičiaus auga, bet mirčių nedaugėja, o Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių ir Tauragės apskrityse spartaus blogėjimo kol kas nėra.

Kaip skelbiama išvadose, praeitą savaitę kasdien buvo fiksuojama daugiausiai atvejų per pastarąsias 5–8 savaites.

Kovo 29 d. pandemijos pagreitis siekė +27 % ir buvo teigiamas daugumoje Lietuvos savivaldybių.

Savo ruožtu dalyje regionų auga ir gydymo įstaigų užimtumas. Jis Lietuvoje atspindėjo atvejų dinamiką – Vilniaus regione jis augo, o kitose arba mažėjo, arba išliko stabilus.

Vilniaus / Alytaus COVID-19 klasteryje lovų užimtumas auga nuo vasario vidurio ir kovą buvo pridėta papildomų lovų. Kituose klasteriuose bendras lovų užimtumas mažėja ir COVID-19 skirtos lovos panaikinamos.

Ataskaitoje nurodoma, kad šiuo metu turimi COVID-19 genomo sekoskaitos rezultatai rodo sparčiai augantį vadinamosios britiškosios (B.1.1.7) atmainos paplitimą.

Teigiama, jog tikėtinas naujų atvejų pasiskirstymas pagal atmainas. Pastaruoju metu B.1.177.60 atmainos (lietuviškos ispaniškosios atmainos palikuonės) atvejų skaičiai yra stabilūs, tačiau nauji atvejai, siejami su B.1.1.7 atmaina, auga eksponentiškai.

LRT.lt primena, kad per parą Lietuvoje nustatytas 831 naujas COVID-19 atvejis, mirė penki žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydoma 812 COVID-19 pacientų, iš jų 81 – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 318.

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad šią savaitę Vyriausybė karantino nešvelnins.

„Dabar svarbu saugiai išgyventi ir atšvęsti, sutikti Velykas ir paskui, priklausomai jau nuo to, kokius matysime skaičius, kitą savaitę kažkokių siūlymų iš Vyriausybės gali būti“, – sakė ji. Kitą savaitę numatoma spręsti ir dėl judėjimo ribojimų. Pasak premjerės, svarstoma leisti laisviau keliauti žmonėms, kurie turi vakcinacijos įrodymą ar neigiamą testo rezultatą.

Lietuvoje ištyrus 358 ėminius nustatyta dar 215 britiškosios koronaviruso linijos atvejų. Naujų Pietų Afrikos atmainos sukeltų atvejų nenustatyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt