Lietuvoje

2021.03.30 13:18

Pritarta naujam Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymui: vyresniems asmenims tapatybės kortelės galios ilgiau

atnaujinta 16.50
BNS2021.03.30 13:18

Antradienį parlamentas priėmė naujos redakcijos Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymą.

Už jį balsavo 116 Seimo narių, niekas nebuvo prieš, vienas susilaikė.

Jame, be kita ko, numatyta, kad vaikams iki dvejų metų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo, keitimo neprivaloma atvykti į Migracijos departamentą ar konsulinę įstaigą.

Taip pat siūloma nustatyti trumpesnį vaikams išduodamų asmens dokumentų galiojimo terminą.

Naujoje redakcijoje numatoma, kad asmens tapatybės kortelė ar pasas ne vyresniam kaip penkerių metų piliečiui išduodami ne ilgiau kaip dvejiems metams.

Dabar galioja nuostata, kad dokumentai piliečiui iki 16 metų išduodami ne ilgiau kaip penkeriems metams.

Nepaisant to, ir dabar vaikams dokumentai išduodami ne ilgesniam kaip dvejų metų terminui. Mat toks reglamentavimas nustatytas poįstatyminiuose aktuose. Iš jų norma perkelta į įstatymą.

Pagal naują tvarką daugiau garbaus amžiaus piliečių savo asmens dokumentus galės keisti rečiau – 70 metų ir vyresniems piliečiams tapatybės kortelė bus išduodama 30 metų. Dabar 75-erių ir vyresni asmenys kortelę gauna 20 metų.

Pasą suaugusieji, kaip ir iki šiol, turėtų keisti kas dešimt metų.

Pagal naujas nuostatas, nuo kitų metų liepos 1 dienos piliečio pageidavimu ir lėšomis jo nauja asmens tapatybės kortelė ar naujas pasas galės būti saugiai pristatyti į nurodytą vietą.

Asmens dokumentai galės būti siunčiami tik tokiu atveju, jei pilietis juos atsiimdamas galės patvirtinti savo tapatybę, taip pat naujuosiuose dokumentuose nebus pasikeitę jo asmens duomenys: vardas, pavardė, lytis, gimimo data, asmens kodas. Migracijos departamentas ar konsulinė įstaiga paskelbs asmens tapatybės kortelę ar pasą galiojančiais tik tuomet, kai gaus informaciją apie saugiu būdu išsiųstų dokumentų įteikimą.

Šiuo metu tokia paslauga pasinaudoti gali tik užsienio valstybėse gyvenantys piliečiai.

Pagrindinė dokumentų išdavimo tvarka bei sąlygos nekeičiamos.

Numatyta, kad Lietuvoje gyvenantys piliečiai nuo 16 metų privalo turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Duomenys dokumentuose įrašomi lietuviškais rašmenimis, piliečio vardas (vardai) ir pavardė – Lietuvos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Asmens tapatybės kortelę ir pasą Migracijos departamentas privalo išduoti arba pakeisti ne vėliau kaip per vieną mėnesį, o Lietuvos konsulinė įstaiga – ne vėliau kaip per du mėnesius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt