Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.24 07:59

Baltijos šalių ir Gruzijos gynybos ministrai aptars Gruzijos siekį tapti NATO nare

LRT.lt 2016.05.24 07:59

Gegužės 23 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Kuressaare (Estija) susitiks su Estijos gynybos ministru Hannesu Hanso ir Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu. Baltijos šalių gynybos ministrai aptars saugumo padėtį regione, pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, sąjungininkų karinių pajėgų buvimą Baltijos regione, paramą Ukrainai ir Gruzijai ir kitus saugumo ir gynybos klausimus.  

Po susitikimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai pasirašys komunikatą dėl tolesnio šalių bendradarbiavimo ir bendrų pozicijų svarbiausiais saugumo ir gynybos srities klausimais.

Vėliau ministrai išvyks į Tbilisį (Gruzija), kur gegužės 24 d., antradienį, dalyvaus Gruzijos gynybos ir saugumo konferencijoje.

Gegužės 25 d., trečiadienį, Baltijos šalių gynybos ministrai susitiks su Gruzijos gynybos ministre Tinatin Khidasheli. Ministrai aptars saugumo situaciją Baltijos ir Pietų Kaukazo regionuose, Gruzijos siekį tapti NATO nare ir vykdomas saugumo ir gynybos sektorių reformas, taip pat dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo gynybos srityje perspektyvas.

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimai rengiami kasmet du kartus per metus, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi