Lietuvoje

2016.05.23 18:14

VSD pradėjo tyrimą dėl R. Kurlianskio galbūt turimos informacijos

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.23 18:14

Valstybės saugumo departamentas pradėjo vidinį tyrimą dėl „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio galbūt turimos informacijos, kuri sudaro valstybės paslaptį.  Pasak departamento strateginės komunikacijos vadovės Aurelijos Katkuvienės, tyrimas pradėtas sulaukus informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Anksčiau pirmadienį Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius pranešė, kad papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamam R. Kurlianskiui yra pateikti papildomi įtarimai – „MG Baltic“ viceprezidentas įtariamas neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras sako, jog kol kas neaišku, kam koncernui buvo reikalingi slapti dokumentai, ir ar privatus verslas neperžengė ribų.

Teisėsauga taip pat tiria įtarimus, kad R. Kurlianskis galėjo perduoti buvusiam Seimo nariui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui apie 100 tūkst. eurų kyšį.

Teismas pirmadienį nagrinėjo R. Kurlianskio skundą dėl jam skirto 20-ies parų suėmimo pagrįstumo. Sprendimas turėtų būti paskelbtas antradienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.