Lietuvoje

2016.05.23 14:52

V. Simulikas stabdo narystę aljanse „Už taiką ir laisvę“

ELTA2016.05.23 14:52

Seimo narys Valerijus Simulikas pareiškė, kad stabdo savo narystę aljanse „Už taiką ir laisvę“ ir nutraukia bet kokį bendradarbiavimą tiek su juo, tiek su aljansui priklausančiu Latvijos ateities tyrimų institutu.

„Mano, kaip Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nario, norai ir tikslai buvo elementarūs: bendradarbiavimas, komunikacija, švietėjiška veikla – Lietuvos požiūrio ir pozicijų Rusijos atžvilgiu, taip pat pabėgėlių ir kitais klausimais aiškinimas. Tai ir buvo daroma įvairaus formato susitikimuose, kurie vyko Europos Sąjungos šalyse. Atsakingai pareiškiu, jog aš, kaip URK narys, visuomet laikiausi, palaikiau ir atstovavau išimtinai oficialiai mūsų valstybės pozicijai“, – sako V. Simulikas.

Seimo nario teigimu, viešojoje erdvėje pasirodžius teiginiams, esą tokiu būdu „bendradarbiaujama su V. Putino rėmėjais“, tapo akivaizdu, jog nebus išvengta vienpusiškų spekuliacijų bei galimo neobjektyvaus informacijos panaudojimo rinkimų tikslams.

„Nenorėčiau, kad visuomenė būtų klaidinama ar jai kiltų klausimų dėl mano veiklos, kuri visa yra nukreipta mūsų valstybės labui ir gerovei. Pateiksiu paprastą pavyzdį: net aukščiausi ES pareigūnai, nepaisant įvestų sankcijų ar vyraujančio nusiteikimo, vis tiek bendradarbiauja ir ieško sprendimų santykiuose su Rusija. Nieko keista, nes totalus atsiribojimas, kurį kai kas skatina, nėra kelias, kuris duotų rezultatų.

Tokia buvo ir mano veiklos filosofija. Visgi dėl anksčiau paminėtų priežasčių priimu sprendimą nedelsiant nutraukti bet kokius santykius ir bendradarbiavimą su minėtu aljansu bei jo nariais. Apgailestauju, jei mano darbas viso labo aiškinant Lietuvos poziciją įvairiais klausimais kam nors sukėlė nepatogumų ar įtarimų“, – teigia V. Simulikas.

Populiariausi