Lietuvoje

2016.05.23 11:59

Kauno Aleksoto seniūnijoje rasta granata

Pirmadienio rytas Kauno Aleksoto seniūnijoje prasidėjo neįprastai – apie 9 valandą atėjęs gyventojas atnešė granatą, kurią teigia radęs mieste.

Apie įvykį seniūnija pranešė policijai.

Įvestas planas „Skydas“. Į Aleksoto seniūniją išsiųstos visos specialiosios tarnybos, seniūnijos darbuotojai evakuojami.

Sprogmenį ankstų pirmadienio rytą aptiko netoli „Combo“ klubo Nemune žvejojęs Remigijus Padriezas. Prieštankinę granatą primenantis maždaug 12–15 centimetrų ilgio užtaisas rastas pakrantės smėlyje.

Kaunietis radinį įsimetė į automobilio „Volkswagen Touran“ bagažinę ir pasuko link Aleksoto policijos nuovados. Vyras granatą apkaišė audiniu, kad ji mažiau judėtų.

Ar nebijojo liesti spromens?

„Tarnavau sovietinėje kariuomenėje, šiek tiek pažįstu sprogmenis“, – kalbėjo kaunietis. Vis tik vėliau jis gerokai išsigando, kai granata sukėlė tokį šurmulį.

Tai ne pirmas toks R. Padriezo radinys – prieš kelerius metus žvejys Nemune netoli Jurbarko yra aptikęs skenduolį.

Viena pirmųjų granatą apžiūrėjo Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė. Ji ką tik buvo grįžusi iš pasitarimo savivaldybėje. Seniūnija ir policijos patalpos įsikūrę tame pačiame pastate.

„Policijos pareigūnai nurodė visiems žmonėms kuo skubiau palikti patalpas, dirbame kitose vietose“, – kalbėjo L. Navickienė. 

Laukiama sprogmenų specialistų. Po pirminės apžiūros galima spėti, kad tai yra iššauta granata, kuri gali būti pavojinga.

Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijso bataliono išminuotojai nustatė, kad kaunietis aptiko Antrojo pasaulinio karo laikų artilerijos sviedinį, kurį išvežė sunaikinti į poligoną.

Pasak kariškių, nejudinamas sviedinys pavojaus nelekia, tačiau liesti ir vežioti tokių radinių nevalia.

Kauno apskrities policijos budėtojas naujienų portalui lrytas.lt patvirtino, kad toks įvykis yra.