Lietuvoje

2021.03.29 07:30

Laikinoji NVSC vadovė: ištirti atvejus gebėsime, kol jie neviršijo 1000 atvejų per parą

ši savaitė parodys, ar prasidėjo trečioji banga
Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.03.29 07:30

Laikinoji Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovė Giedrė Aleksienė sako, kad kol kas centras geba susitvarkyti su epidemiologiniu užsikrėtimų koronavirusu ištyrimu, tačiau maždaug tūkstantis atvejų per parą būtų riba, kuomet veikiausiai tektų kreiptis pagalbos į kitas institucijas ar savanorius.

Pasak LRT RADIJUJE kalbėjusios G. Aleksienės, pasakyti, ar Lietuva iš tikrųjų pateko į trečiąją COVID-19 bangą, taps lengviau po šios savaitės, tačiau pastaruoju metu padidėjusį atvejų skaičių ji įvardijo kaip ženklų. Visgi kol kas NVSC atsekti užsikrėtusiųjų kontaktus ir vykdyti kitas funkcijas pajėgia.

„Pajėgumų turime, žinoma, labai mums padeda visuomenės sveikatos biurai savivaldybėse. Iki 1000 atvejų dar kažkaip sugebėsime ištirti, bet jeigu kils daugiau, matyt, vėl teks prašyti pagalbos, galbūt kariuomenės. Šiuo metu ištiriame apie 95 procentus per vieną parą nuo informacijos gavimo, manau, tai yra geras rodiklis“, – sakė G. Aleksienė

Kad maždaug tūkstantis atvejų yra įveikiama riba rodo pirmojo karantino patirtis, sakė G. Aleksienė.

Šiuo metu NVSC taip pat talkina Raudonojo kryžiaus ir Maltos ordino savanoriai. Idėją, jog į procesą galėtų labiau įsitraukti policija, G. Aleksienė įvertino pastebėjimu, jog pareigūnai ir šiuo metu ženkliai padeda centrui tikrindami, kaip žmonės laikosi privalomosios saviizoliacijos.

„Sakyčiau, kad policija šiuo klausimu mums labai padeda, jie atlieka kontrolę ir nemažai“, – sakė ji.

G. Aleksienės vertinimu, tai, jog dalis žmonių nenurodo savo galimų užsikrėtimo kontaktų veikiau rodo ne nenorą bendradarbiauti, tačiau iš tikrųjų neaiškų užsikrėtimo kelią.

„Teigti, kad didelė dalis meluoja ir nesako tiesos, nebūtų sąžininga. Yra tokių, bet nesutiksiu, kad ta dalis yra labai skaitlinga. Tai, kad žmonės nežino, kur užsikrėtė, yra kita situacija, taip tikrai gali būti“, – sakė laikinoji NVSC vadovė.

Pašnekovė pridūrė, jog tiksliau pasakyti, ar pastarojo meto COVID-19 sergamumo ūgtelėjimas yra „trečioji banga“, leis šios savaitės statistika.

„Reikėtų atkreipti dėmesį, kad sergamumas praėjusią savaitę buvo šiek tiek didesnis, lyginant su ankstesne – tada sergamumą turėjome maždaug apie 500 atvejų per dieną, o praėjusią savaitę jis padidėjo iki 700-800 atvejų per dieną. Tai yra kaip ir ženklus padidėjimas, kad prasidėjusi trečioji banga įžvelgti galima, manau, kad ši savaitė parodys daugiau“, – kalbėjo G. Aleksienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10