Lietuvoje

2016.05.23 16:06

Neringa taps sveikatingumo sostine

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.23 16:06

Gegužės 27–29 dienomis Neringos miestas taps simboline Lietuvos sveikos gyvensenos ir aktyvaus laisvalaikio sostine. Čia vyks festivalis „Sveika, Neringa!“.

Tris dienas truksiantis festivalis tuo pat metu taps ir Neringos vasaros sezono atidarymu. Jame dalyvaus populiariausių Lietuvoje laisvalaikio pomėgių atstovai.

LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis prisidėjo prie šios idėjos ir teigia, kad festivalis yra legendinės šventės „Benai, plaukiam į Nidą“ atnaujinimas.

Neringos meras Darius Jasaitis teigia, kad keisti festivalio pobūdį nebuvo lengva, bet po ilgų diskusijų vienbalsiai apsispręsta atnaujinti šventės idėją.

Festivalis „Sveika, Neringa!“ skirtas aktyvioms, sportuojančioms šeimoms ir aktyviam jaunimui ir jame laukiami ne tik vietiniai, bet ir kitų miestų gyventojai.

Vilniečiams ir kitų miestų gyventojams, kurie nenori įprastai važiuoti keliais į Neringą, siūloma alternatyva – atbėgti iki Nidos. „F.O.C.U.S. running“ klubas savo jėgomis įveiks 420 km trasą. Bėgikai pradės distanciją iš Vilniaus rotušės aikštės šį pirmadienį ir atstumą įveiks per 5 dienas. Visi, norintys kartu prisidėti prie iniciatyvos, kviečiami bent dalį atstumo bėgti kartu.

Bėgikai išlydėti

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius Rotušėje iškilmingai išlydėjo klubo „F.O.C.U.S running“ bėgikus. 20 bėgikų vos per keturias dienas ketina įveikti daugiau kaip 430 kilometrų. Visą distanciją bėgikai padalijo į penkias dalis, ir grupėmis pasikeisdami bėgs distancijas nuo 50 iki 130 kilometrų.

Kartu su vicemeru bėgikus sveikino ir vienas iš festivalio sumanytojų, žurnalistas E. Jakilaitis. „Man su Edmundu tie 430 kilometrų buvo nemenkas iššūkis, bet jums tai bus vieni juokai“, – išlydėdamas bėgikus šypsojosi L. Kvedaravičius.

Gegužės 27 dieną, penktadienį, bėgikų finišas Nidoje žymės festivalio pradžią. Tiesa, jie atkeliaus ne tuščiomis – bėgikai Vilnių paliko nešini festivalio „Sveika, Neringa“ vėliava – ant jos savo linkėjimus Neringos miestui ir jame vyksiančiam festivaliui nuo Vilniaus jau užrašė L. Kvedaravičius.

Tokius linkėjimus į Lietuvos pajūrį perduos ir kitų miestų, kuriuose lankysis bėgikai, vadovai. Pirmiausiai „F.O.C.U.S running“ nariai lankysis pas Prienų rajono merą Alvydą Vaicekauską, toliau maršrute – Kaunas ir susitikimas su jo meru Visvaldu Matijošaičiu. Toliau bėgikai stos pas Jurbarko merą Skirmantą Mockevičių, kitą dieną – pas Šilutės merą Vytautą Laurinaitį, kol galiausiai ant vėliavos savo linkėjimus paliks Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Nidoje bėgikus pasitiks ne tik festivalio dalyviai, bet ir Neringos meras Darius Jasaitis, kuris ir priims visą šalį apkeliavusią vėliavą. Jos įteikimas pradės tris dienas vyksiantį sporto ir sveikos gyvensenos festivalį „Sveika, Neringa!“, kurio dalyviai galės susirungti bėgimo, triatlono, krepšinio, futbolo, paplūdimio tinklinio, įvairių vandens sporto šakų rungtyse, dalyvauti masinėse mankštose ir kituose aktyviuose užsiėmimuose.

Išsamiau apie festivalį – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas“ Lietuva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.