Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.23 16:12

Po prokurorų mestų įtarimų R. Kurlianskiui VSD pakvipo vidiniu tyrimu

Papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui pateikus įtarimus ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi žvilgsniai nukrypo į Valstybės saugumo departamentą, kuriame apie prokuroro mestus įtarimus sužinota tik iš žiniasklaidos.

Apie įtarimus R. Kurlianskiui neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi Vilniaus apygardos teisme prabilęs Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius sukėlė nemažai klausimų dėl to, kokia slapta informacija galėjo atsidurti „MG Baltic“ viceprezidento rankose.

„Jam įteiktas pranešimas apie disponavimą dalykais, kuriuose yra valstybės paslaptis“, – sakė J. Laucius.

Jis sakė, kad kalbama apie Valstybės saugumo departamento raštus, su žymomis „slaptai“.

Prokuratūra įtaria, kad dokumentai pas verslininką pateko neteisėtai. Kaip aiškino prokuroras, vien laikymo faktas, dalykų, kuriuose yra valstybės paslaptis, užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

„Aiškėja naujų nusikalstamų veikų, kurias galbūt padarė šis asmuo“,– sakė prokuroras.

VSD, savo ruožtu, atsisakė tiesiogiai komentuoti MG Baltic ir R. Kurliansko ikiteisiminį tyrimą, tačiau stebėjosi, kad iš prokuratūros nebuvo sulaukta daugiau informacijos.

„Mes tikrai jokios informacijos neturime ir pamatėme iš spaudos, ką pasakė prokuroras. Labai gaila, kad taip būna, juk turime būti informuoti, kas vyksta valstybėje. O galbūt pasirodys, kad tai su VSD nesusiję? Kreipsimės į generalinę prokuratūrą su prašymų pateikti informaciją, kad galėtume įvertinti situaciją“, – sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

Be to, ji pabrėžė ir esant reikalui VSD atliks vidinius tyrimus.

„Teisiškai visada atliekamos visos procedūros – kas ir kur galimai įvyko, bet dabar dar per anksti šnekėti, nes neturime informacijos, kas konkrečiai rasta“, – pabrėžė A. Katkuvienė.

Teismas dėl R. Kurlianskio suėmimo spręs antradienį

Teisme pirmadienį buvo nagrinėjamas klausimas dėl R. Kurlianskio skirto 20 parų suėmimo pagrįstumo. Į posėdį buvo atvežtas R. Kurlianskis, dalyvavo advokatas ir prokuroras. Nagrinėjimas vyko uždarame posėdyje.

Advokatas Romualdas Mikliušas žurnalistams sakė iki šiol manantis, kad jo klientui suėmimas buvo paskirtas nepagrįstai.

„Jau esu minėjęs, kad suėmimas iš esmės buvo skirtas vienu pagrindu – kad mano ginamasis bėgs ir slėpsis. Aš tikrai nemanau, kad žmogus su tokia socialine padėtimi gali bėgti ir slėptis“, – sakė R. Mikliušas.

Jis sakė prašęs teismo skirti R. Kurlianskiui nenustatyto dydžio piniginį užstatą, ar paso paėmimą arba namų areštą.

Tuo metu prokuroras J.Laucius sako, kad proporcingumo principas, tiriant sunkius nusikaltimus ir skiriant kardomąsias priemones, nebuvo pažeistas, žmogaus laisvės gerbimo taisyklė taip pat nepažeista.

Sprendimą teismas skelbs antradienį. Jis bus galutinis ir neskundžiamas.

Papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamas R. Kurlianskis suimtas daugiau nei prieš savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad R. Kurlianskis galėjo perduoti buvusiam Seimo nariui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui apie 100 tūkst. eurų kyšį.  E. Masiuliui galiojo Seimo nario teisinė neliečiamybė, kurios jis atsisakė kartu su Seimo nario mandatu. Vyriausioji rinkimų komisija Eligijaus Masiulio Seimo nario mandatą panaikino praėjusį penktadienį. Planuojama, kad antradienį jis bus apklaustas prokuratūroje.

R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi