Lietuvoje

2021.03.28 14:56

Tikintieji neįprastai mini Verbų sekmadienį: nuotolinės transliacijos ir pamirksėjimas ilgosiomis šviesomis dėl šv. Komunijos

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.03.28 14:56

Lietuvos tikintieji šį sekmadienį rinkosi minėti Verbų sekmadienio. Vis dėlto šis minėjimas kitoks nei ankstesniais metais ir netgi vis kitoks skirtingose savivaldybėse.

Dėl pandemijos kai kurios savivaldybės aukoti mišių su tikinčiaisiais negalėjo, todėl mišios tikintiesiems buvo transliuojamos nuotoliniu būdu. Vilniuje į Ramintojos aikštelę tikintieji buvo kviečiami atvykti automobiliu ir, likus jame, kartu melstis.

Norintieji šventosios komunijos galėjo pamirksėti šviesomis, o palaiminimo – įsijungti avarinį signalą.

Kaune mišios vyksta su tikinčiaisiais. Be to, prie bažnyčių buvo galima įsigyti ir verbų. Nors joms prekiavę pardavėjai teigė šiemet atsivežę mažiau verbų nei ankstesniais metais, jie teigė, kad pirkėjų gausa pranoko lūkesčius.

„Nemažai žmonių rinkosi į Verbų sekmadienio mišias Kauno katedroje. Vidurdienį perbėgus akimis bažnyčios viduje atrodė, kad neliko nė vieno laisvo suolo. Susirinko turbūt keli šimtai žmonių“, – sakė Kauno katedroje apsilankiusi LRT žurnalistė Kristina Karlonė.

Ji priminė, kad savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mišios su tikinčiaisiais leidžiamos, laikantis saugumo reikalavimų. Vienas iš jų – vienam tikinčiajam turi būti užtikrinamas 20 kv. m plotas.

„Bent pasižiūrėjus, atrodė, kad šiandien katedroje žmonės buvo susirinkę glaudžiau, nors tikrai nebuvo tiek, kiek jų būdavo iki pandemijos“, – kalbėjo K. Karlonė.

Jos teigimu, kai kurie tikintieji, nors ir atvyko prie Kauno katedros, vis dėlto mišių vyko klausytis iš namų, o prie katedros atvyko tik įsigyti verbos.

„Verbų sekmadienį vis dėlto yra šiek tiek apribota liturgija. Nedarome įprastos Verbų sekmadienio procesijos. Labai norime, kad žmonės, kiek įmanoma, nejudėtų, liktų savose vietose. Žinome, kad procesija paprastai suburia žmones. Vis tiek saugumo, atstumo reikalavimų normą norime išlaikyti. Tas ir per Velykas – procesijų šį kartą nedarysime“, – komentavo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Jo teigimu, bažnyčia tikintiesiems siunčia džiaugsmo, vilties ir įkvėpimo žinutę, tačiau taip pat ragina nepasiduoti ir nepagrįstoms baimėms ir skiepytis nuo COVID-19 viruso, tokiu būdu apsaugant tiek save, tiek aplinkinius.

„Daug yra išbandymų ištikę žmoniją, bet, jeigu žmogus dvasioje yra stiprus, jis daug lengviau ir virusą įveikia negu tas, kuris tik skundžiasi ir dejuoja. Dvasinė sveikata labai aiškiai susijusi su fizine“, – tvirtino K. Kėvalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt