Lietuvoje

2016.05.23 20:36

4 savivaldybės imsis savižudybių prevencijos

Aistė Plaipaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.23 20:36

Kupiškyje pasirašomas memorandumas, kuriuo 4 šalies savivaldybės įsipareigos imtis savižudybių prevencijos. Patirtimi dalinsis tokią prevencijos programą Kupiškyje jau vykdę visuomenininkai. Jų teigimu, sutelkus jėgas, savižudybių skaičių pavyksta sumažinti net ir neįsikišus valdžiai.

Kupiškyje iki šiol savižudybių skaičius buvo du kartus didesnis nei šalies vidurkis. Dėl to entuziastai, susivieniję su ekspertais bei verslininkais, ėmėsi savižudybių prevencijos programos. Čia organizuoti mokymai seniūnams, medikams, švietimo darbuotojams, policijos pareigūnams, psichologams.

Taip pat išmėgintas modelis, kaip reikėtų reaguoti, jei įtariama, kad kažkas iš artimųjų ar aplinkinių planuoja nusižudyti.

Anot organizatorių, dėl šių priemonių situacija Kupiškyje ėmė keistis – su sunkumais susidūrę žmonės vis dažniau ieško ir kreipiasi pagalbos. 

Šiame mieste rengiamame seminare Rietavo, Kelmės, Kaišiadorių ir Varėnos rajono savivaldybių atstovai pasirašys memorandumą, kuriuo įsipareigos perimti ir taikyti Kupiškio modelį.

Šiose savivaldybėse savižudybių statistika taip pat viena blogiausių šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.