Lietuvoje

2016.05.23 16:12

Po tragedijos Turkijoje leista suimti du žmonės

Edvardas Kubilius, Angelė Daugininkaitienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.23 16:12

Lietuvos konsulė Turkijoje sako, kad avarija Antalijos regione, kur sekmadienį žuvo 3 lietuvių turistai, tikriausiai įvyko dėl slidžios kelio dangos. Tiriant avariją turkų policijai leista suimti visureigio vairuotoją ir išvyką organizavusios turizmo agentūros vadovą.

Turkų žiniasklaida skelbia, kad prieš nuskriejant nuo šlaito, visureigis beveik nestabdė – jo stabdymo žymės tėra  vienas metras. Pranešama, kad šlaito aukštis buvo  40 metrų,  o mašina, krisdama  į užtvanką, dar atsitrenkė į medžius. Pabrėžiama, jog tai turistų pamėgta vietovė, tačiau nėra jokio skubios pagalbos centro.

Pranešama, kad žuvę lietuviai  iš užtvankos ištraukti tik praėjus pusketvirtos valandos. Jie  buvo įstrigę mašinoje, todėl  jiems išsigelbėti  nepavyko.

Leido suimti vairuotoją ir ekskursijų organizatorių

„Žandamerija baigė rinkti informaciją. Šiandien [pirmadienį] prieš darbo pabaigą jie visą informaciją turėtų perduoti prokuratūrai, ten toliau tęsis teisinės procedūros. Dabar Turkijos pilietis, automobilio vairuotojas, kuris šiuo metu yra ligoninėje, bet yra priimtas sprendimas jį suimti. Taip pat yra priimtas sprendimas suimti tos turizmo agentūros, kuri organizavo ekskursiją džipais, vadovą“ –, teigė diplomatė.

Lietuvos konsulė  Turkijoje D. Paužaitė sako, kad šiandien vienai iš per avariją sužeistųjų atliekama operacija, kitų dviejų  lietuvių būklė – gera, jų sužeidimai nebuvo sunkūs. Jie išleisti iš ligoninės.

D. Paužaitės teigimu, 6 lietuviai dalyvavo ekskursijoje džipu, kurį vairavo Turkijos gyventojas, tačiau staigiame posūkyje nesuvaldžius automobilio, šis nuo skardžio nulėkė į ežerą.

Tragedija sukrėtė dvi šeimas iš Tauragės

Pareigūnai aiškinasi avarijos Turkijoje, per kurią žuvo trys lietuviai, aplinkybes. Pasak Lietuvos konsulės Turkijoje Dovilės Paužaitės, turistai, užsisakydami ekstremalias ekskursijas, turėtų pasidomėti, ar organizatoriai turi teisę rengti tokias pramogas.

„Labai svarbu iš anksto pasitikrinti, ar ta bendrovė turi teisę teikti tokių ekskursijų paslaugas. Taip pat rekomenduotume iš anksto apžiūrėti automobilį,  kuriuo bus vykstama, jei jame nėra saugos diržų, tikrai rekomenduotume nevykti. Taip pat prieš vykstant į tokio pobūdžio ekskursijas prieš tai turi būti suteikiamas instruktažas. Šiuo atveju, kiek mums žinoma iš sužeistųjų parodymų, tai nebuvo padaryta“, – teigė diplomatė.

Lėkta dideliu greičiu

D. Paužaitės teigimu, kartu buvusi turkė gidė ir vairuotojas turkas davė parodymus žandarmerijoje ir paliudijo, kad kelias buvo slidus, važiuota gana dideliu greičiu.

Tuo metu netoli nelaimės vietos gyvenanti LRT RADIJO bendradarbė Giedrė Vilkaitė Giursioj teigia, kad ta vietovė Antalijos regione yra kalnuota, o čia besidriekiantys keliai – ypač siauri.

„Tai yra itin kalnuota vieta, kurioje užtvenkta Manavgato upė ir susidariusi užtvanka. Ten dažnai vyksta įvairios ekskursijos. Keliai yra itin siauri, skardžiai – statūs, todėl reikalingi ypatingi vairuotojo įgūdžiai. Ekskursija vyko po lietaus – tai apsunkina vairuotojui darbą. Jis, ko gero, buvo nepatyręs, nesuvaldė automobilio staigiame posūkyje“, – pasakoja Turkijoje gyvenanti lietuvė.

Populiariausi

Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6
Arūnas Dulkys

Lietuvoje

2021.04.14 16:18

Dulkys: skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina kol kas nebus pradėtas

pavėlinus vakcinavimą „Pfizer“ vakcina, iki liepos pavyktų paskiepyti 1,5 mln. žmonių; atnaujinta 17.22