Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.23 09:10

Turkijoje per autoįvykį žuvo trys lietuviai

LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt 2016.05.23 09:10

Užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad Turkijoje per autoįvykį žuvo trys Lietuvos turistai, trys sužeisti. Poilsiautojai dalyvavo džipų safaryje.

„Šiandien Antalijos regione, Manavgato rajone, atsitiko nelaimė per ekskursiją džipu. Transporto priemonei nukritus nuo skardžio, pirminiais duomenimis, žuvo trys lietuviai, dar trys sužeisti“, – rašoma Užsienių reikalų ministerijos pranešime.

Užsienio reikalų ministerija reiškia gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems.

Turkijos ambasada laukia oficialios informacijos apie įvykį ir šiandien į Antalijos regioną siunčia Lietuvos konsulą. 

Nelaimė nutiko, važinėjantis džipais kalnuotoje Manavgato upės užtvankos teritorijoje, Antalijos regione. Šioje vietovėje keliai itin siauri. Džipo vairuotojas nesuvaldė automobilio staigiame posūkyje ir nuskriejo nuo 15 metrų aukščio skardžio tiesiai į užtvanką.

Vairuotojas su gidės ir kitų kolegų pagalba stengėsi išgelbėti kiek įmanoma automobilyje esančių turistų. Išgelbėti asmenys buvo nugabenti į artimiausias ligones. Iš Antalijos atvykusios specialiosios tarnybos po paieškų rado ir dingusiais laikytų turistų kūnus.

15min.lt šaltinių žiniomis, per incidentą žuvo 1969 metais gimęs Arvydas Remeika. Sužeista jo žmona Rasa, gimusi 1972 metais.

Avarijoje žuvo 1981 metai gimusi Inga Kandrotienė su šešerių metų sūnumi Kajumi. Jos trylikametis sūnus Adrijus ir jos vyras Gražvydas, gimęs 1972 metais, sužeisti ir išgabenti į ligoninę.

Visi lietuviai yra iš Tauragės. Du lengviau sužeisti lietuviai gydomi Manavgato ligoninėje, trečias nukentėjusysis skubiai išgabentas į Antalijos ligoninę, nes jo būklė sudėtinga.

Kelionę pirko dar žiemą

Kaip 15min teigė degalinės Tauragėje savininkas Vaidotas Mockus, kurioje dirbo abu Kandrotai, šeima kelionę į Turkiją susiplanavo dar žiemą. Kelionių parodoje Vilniuje sausio pabaigoje jie įsigijo atostogų paketą ir labai laukė išvykos.

„Jie labai laukė tos kelionės. Gražvydas man dar žiemą pranešė, kad važiuos atostogų. Jie buvo dar žiemą parodoje nusipirkę kelionę, kaip ir kiekvienais metais. Jie ten važiuodavo visada. Gražvydas yra mūsų degalinės vadovas ir vyresnysis vadybininkas, o jo žmona Inga pas mus prižiūrėjo degalinę ir dirbo kirpėja dar, nes jos tokia specialybė“, – sakė V. Mockus.

Pasak jo, žuvusiojo A. Remeikos žmona buvo I. Kandrotienės sesuo. Avarijoje Turkijoje žuvęs jos vyras A. Remeika Tauragėje turėjo nedidelį verslą, turėjo sunkvežimį, teikė transporto paslaugas.

„Arvydas sėkmingai dirbo, buvo pats sau viršininkas. Kandrotų labai darni, puiki, superinė šeima. Abu jauni, pilni idėjų. Gražvydas super darbuotojas. Net trūksta žodžių apibūdinti, kokia tragedija. Neišeina pačiam susigaudyti“, – emocijas tramdė šeimos darbdavys.

Krito nuo skardžio

Turkijos ambasada laukia oficialios informacijos apie įvykį ir šiandien į Antalijos regioną siunčia Lietuvos konsulą.

Nelaimė įvyko, kai nuo 15 metrų skardžio nuskriejo trys transporto priemonės.

Avarija įvyko kalnuotoje Manavgato upės užtvankos teritorijoje. Siaurame vingiuotame kalnų keliuke džipų vairuotojai nesuvaldė automobilių ir nulėkė nuo skardžio į vandenį.

Į pagalbą atvykę narai iš vandens ištraukė trijų žuvusių lietuvių turistų kūnus.

Avarijoje buvo išvis sužeisti devyni žmonės.

Be lietuvių safaryje dalyvavo turistai iš Vokietijos.

Turkijos šešėlis

Kas kaltas dėl sekmadienio tragedijos, dar nežinia. Tačiau neatsargūs ir nepatyrę vairuotojai jau kuris laikas meta šešėlį ant Turkijos turizmo rinkos.

Antai 2014 metų birželį žuvo britės Valerie Olton ir Alison Conroy, kurios, kaip ir daugelis į Turkiją atvykstančių turistų, dalyvavo pramoginiame džipų safaryje. Vairuotojas nesuvaldė džipo ir mašina rėžėsi į stulpą.

Tada Turkijos turizmo ministerija tikino, jog į tokius incidentus reaguoja labai ir kad daro viską, kad panašių nelaimių būtų kuo mažiau.

Ir nors skaičiuojamos vis naujos tragedijos, tiek turizmo pareigūnai, tiek policija bando įvesti tvarką bent jau džipų safariuose.

Vairuotojai keleiviams leidžia nevaržomai šėlti – automobiliuose garsiai leidžiama muzika, o viena prie kitos priartėjusių mašinų keleiviai šaudosi vandens pistoletais.

Jungtinėje Karalystėje teisininkai būsimus atostogautojus jau įspėja dėl rizikingų ekskursijų Turkijoje. Įspėjimų banga patvino dar 2006-aisiais, kai per safarį Saklikento nacionaliniame parke žuvo britas Perry Roe.

Galiausiai dar 2002-aisiais penki žmonės žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti, kai susidūrė du autobusai ir lengvasis automobilis.

Ekspertų teigimu, nors Turkijoje keliai gana geri, o įstatymai dėl greičio viršijimo ar vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kaip bebūtų, galioja, taisyklių laikosi toli gražu ne visi.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tik 70 proc. vairuotojų ir keleivių pasivargina užsisegti saugos diržus ir vos 12 proc. motociklininkų dėvi šalmą.

Kas dėl pramoginių safarių, į džipus sėsti rizikinga vien todėl, kad jų vairuotojams labai mažai mokama. Norėdami kuo daugiau užsidirbti, jie pluša nuo ryto iki vakaro, pavargsta ir kelia pavojų keleiviams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi