Lietuvoje

2016.05.22 13:02

Tarnybą baigę savanoriai iš Klaipėdos į Vilnių sugrįš pėsčiomis

LRT.lt 2016.05.22 13:02

Gegužės 21 dieną du šauktiniai savanoriai Lukas Kasnauskas ir Raimundas Ušackas baigė 9 mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kurią atliko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Butigeidžio dragūnų batalione, Klaipėdoje. Iš čia jaunuoliai pasiryžo pėsčiomis grįžti į Vilnių, įveikti daugiau nei 300 kilometrų ir kelyje sutiktiems papasakoti apie projektą „Misija Sibiras“ bei paskatinti prie jo prisidėti.

Lukas Kasnauskas – 20-metis jaunuolis, mokslus Vilniaus kolegijoje iškeitęs į savanorio šauktinio uniformą, o dabar, baigęs tarnybą, pasiryžęs stoti į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. Raimundas Ušackas – 24 metų vaikinas, baigęs ekonomikos ir politikos bakalaurą, Maskvoje studijavęs rusų kalbą. 2007-aisiais metais Raimundas buvo „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvis, tad būtent jo iniciatyva vyrai savo kelionę pėsčiomis paskyrė žiniai apie projektą skleisti.

Iš Klaipėdos į Vilnių Lukas ir Raimundas ketina nueiti per savaitę, pakeliui užsukant į miestelius ir gyvenvietes, tam, kad juose sutiktų kuo daugiau žmonių ir galėtų jiems papasakoti apie projektą „Misija Sibiras“ bei primintų, kad kiekvienas gali tapti projekto dalimi prisidėdamas prie šių metų projekto tikslų įgyvendinimo.

Paklausus vaikinų, kodėl jie ryžosi tokiam milžiniškam iššūkiui, abu vienbalsiai tvirtino, kad pagrindinis jų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į mūsų istorinės atminties išsaugojimo jaunajai kartai svarbą. Abu vaikinai labai palaiko „Misija Sibiras“ idėjas, todėl nusprendė prisidėti prie žinios apie projekto darbus skleidimą visoje Lietuvoje. „Šis žygis nėra apie kilometrų skaičių. Tai žygis, kuriuo norime atkreipti visuomenės dėmesį, norime parodyti, kad siekiant didelių tikslų galima padaryti viską. Kviečiame visus nelikti abejingais ir kartu su mumis prisidėti prie šių metų „Misija Sibiras“ ekspedicijos, kurios metu jauni žmonės išsaugos dar vieną dalelę mūsų istorijos.“ – teigė vienas iš žygeivių Raimundas Ušackas.