Lietuvoje

2016.05.21 16:01

V. Landsbergis nusivylusiems politikais: o kada jūs davėte kyšį?

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.05.21 16:01

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad Liberalų sąjūdį sukrėtęs korupcijos skandalas tėra simptomas to, kas daugelį metų vyksta valstybėje. Todėl jis siūlo visiems žmonėms ir visoms partijoms atlikti savo rekolekcijas, kad po šio išmėginimo visuomenei neatsirastų pagundų prarasti tikėjimą visais ir taip palaidoti savo valstybę.

„Nereikia smulkinti tokio didelio atsivėrusio nelaimingo susiklostymo. Tai nėra atvejis. Tai nėra įvykis. Tai atsiskleidimas to, kas yra mūsų gyvenime, kas mus ėda, kaip kokia virusinė liga. Nesąžiningumas, nedorybė savo pačių šalies atžvilgiu. Labai sunku pakeisti galvoseną prie kurios tiek daug yra pripratę“, – kalbėjo V. Landsbergis.

„Nėra teisinga nusivilti visais, bet didžiuotis savimi. Tie, kurie nusivylę politikais, tegu prisimena, kada paskutinį kartą davė kyšį“, – siūlė V. Landsbergis.

Pasak jo, liberalų skandalas dabar atrodo labai didelis, nes minimos milžiniškos sumos, tačiau turėtų būti taip, kad kiekvienas nesąžiningai paimtas litas būtų toks pats sukrėtimas.

„Labai didelis atrodo dalykas, kai minimi šimtai tūkstančių. O jeigu būtų 10 tūkst? O jeigu būtų 5 tūkst.? Tai ką čia? Apie ką jūs kalbate, ar ne? Reiktų suprasti, kad kalbama apie tą patį. Nes, jeigu kas nors pripranta imti po šimtą ar po tūkstantį, tai paskui 100 tūkst. problema yra tik tai, ar pagaus, ar nepagaus. Jau visi sėdime nuodėmėje, kaip senovėje būdavo sakoma. Tai prasmingas žodis“, – aiškino konservatorių garbės pirmininkas.

Jis tikino, kad partija dabar turėtų ne smerkti liberalus, ne atsiriboti nuo jų, bet atlikti savo rekolekcijas.

„Nesiūlau kratytis bendros visuomeninės atsakomybės už tokią padėtį dvasinę, dorovinę, kurioje yra Lietuva. Mes irgi buvome. Gal nežlugdėme taip labai, kaip kai kurie kiti, bet mes nesustabdėme. Gal nepajėgėme, bet ar tikrai stengėmės sustabdyti? Mes labai lengvai galime prisiminti ir savo klaidas. Tam tikrus balsavimus konkrečiais labai svarbiais Lietuvos išlikimui klausimais“, – sakė V. Landsbergis, bet ką turėjo omenyje, neįvardijo.

Klausiamas, kaip dabar grąžinti žmonėms tikėjimą moralia politika ir dešiniaisiais, V. Landsbergis sakė, kad pirmiausia kiekvienam siūlyti pasižiūrėti į save patį.

„Nėra teisinga nusivilti visais, bet didžiuotis savimi. Tie, kurie nusivylę politikais, tegu prisimena, kada paskutinį kartą davė kyšį administracijos darbuotojams, savivaldybėje kur nors, kai reikėjo sutvarkyti reikalą, nes kitaip nesutvarkysi. Ta liga jau yra užleista, kad turi ją priimti, kaip normą. Čia visi kalti“, – tikino konservatorių garbės pirmininkas.

V. Landsbergis nenorėjo vertinti Liberalų sąjūdį palikusio ir konservatoriams paramą išreiškusio europarlamentaro Antano Guogos elgesio. Jis tik pasakė, kad jo ši istorija taip pat simptomiška.

„Šitas atvejis taip pat skatina susimąstyti apie visumą. Ar nebuvo kitose partijose tokių atvejų, kai atsiranda aktyvus naujas žmogus, nežinia kokių pažiūrų, nežinia iš kur turintis daug pinigų. Bet jis turi daug pinigų. Koks privalumas! Vėl tas pats pinigų kartos nesveikas sindromas. A. Guoga nekaltas. Jis yra dalis tos sistemos“, – sakė V. Landsbegis.

Jis neatsakė, ar matytų vietos A. Guogai Tėvynės sąjungoje.

Nelabai norėjo V. Landbergis šeštadienio suvažiavime kalbėti ir apie galimus konservatorių partnerius valdančiojoje koalicijoje, jei jiems pavyktų laimėti Seimo rinkimus.

„Dar nieko nėra. Dar nesugriuvo šita valdžia. Jei ji sugriūtų ir paskelbtų skubiai rinkimus, tai tada reikėtų skubiai svarstyti. Tačiau ji, turbūt, temps iki galo. Per tą laiką gali įvykti kai kurių rekolekcijų, kurios padės atsakyti į jums gyvybiškai svarbų klausimą“, – kalbėjo jis.

Klausiamas, ar Liberalų rekolekcijos šiuo metu yra pakankamos, V. Landsbergis sakė: „turbūt ne“.

„Aš tuo nė kiek nenoriu pastatyti jų į blogesnę padėtį negu kitos partijos. Visoms reikia rekolekcijų“, – baigė pokalbį V. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.