Lietuvoje

2016.05.21 13:31

Konservatorių suvažiavime R. Šimašius atsiprašinėjo dėl E. Masiulio

BNS2016.05.21 13:31

Į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų suvažiavimą atvykęs laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsiprašinėjo dėl kyšininkavimu įtariamo buvusio partijos vadovo Eligijaus Masiulio.

„Noriu atsiprašyti dėl to, kad daugybė žmonių, kurie galbūt yra ir iš Liberalų sąjūdžio, ir Tėvynės sąjungos, ir daugybė kitų sąžiningų žmonių tiki ir tikėjo, kad politika gali būti skaidri, sąžininga ir atvira“, – suvažiavimo delegatams šeštadienį sakė R. Šimašius.

„Akivaizdu, kad šiandien tiems žmonėms yra daug nusivylimo, daug nuoskaudos ir aš jaučiu, kad mes visi prie to daug prisidėjome, pirmiausia kalbu apie savo partiją“, – pridūrė jis.

R. Šimašius sakė dažnai girdintis klausimus tiek iš visuomenės, tiek ir iš pačių konservatorių, ar gali garantuoti, jog tokie atvejai nebepasikartos.

„Mano atsakymas yra, aš nežinau. Aš galiu garantuoti jums už save ir tikiuosi, kad daugelis už jūsų gali garantuoti už save“, – kalbėjo laikinasis liberalų lyderis.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis paliko partiją teisėsaugai pranešus tiriant duomenis, kad jis iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

E. Masiulis atsisakė ir Seimo nario mandato.

„Per didelis pasitikėjimas savimi ir per didelė arogancija, mes patys matėme, kaip gali smogti mums netikėtai“, – sakė R. Šimašius.

„Aš tikrai manau, kad po šio sukrėtimo, kuris tikrai yra skaudus politinei sistemai, Lietuvos visuomenei ir žmonėms, (...) mes vis tiek praėję tą dykumą išeisime sutvirtėję“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Teismas leido suimti R. Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai dėl didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimo.

Daugiau įtariamųjų šioje byloje kol kas nėra, o dėl įtarimų E. Masiuliui bus sprendžiama, kai jis neteks parlamentaro imuniteto, žurnalistams yra sakęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Teisinės neliečiamybės E. Masiulis neteko penktadienį.