Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.21 14:34

Klaipėdoje tarnybą baigė pirmieji šauktiniai

Pirmieji Lietuvos šauktiniai Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione baigė devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę kario tarnybą. Šeštadienį Klaipėdoje vyko iškilminga jų išlydėjimo į rezervą ceremonija, joje dalyvavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ceremonijoje dalyvavusi Dalia Grybauskaitė teigė, kad šauktiniai savanoriai yra drąsos, meilės Tėvynei ir atsakomybės už savo šalies ateitį pavyzdys. 

Ji taip pat sakė, kad Lietuva yra kokybiškos kariuomenės šalis ir vystosi panašiai kaip kitos regiono valstybės, kurios turi mišrias kariuomenes. 

Prezidentės teigimu, šauktinių grąžinimas turėjo teigiamos įtakos kariuomenės dalinių užpildymui.

„Prieš metus mūsų daliniai buvo sukomplektuoti tik 36 procentais, dabar – net 80. Įsivaizduokite, kokią įtaką padarė savanorių atstatymas. Taip pat tai reiškia, kad mes formuojame parengtą, pasiruošusį ginti valstybę, rezervą. Visi šie beveik pusė tūkstančio karių bus paruoštas sudėtingoms situacijoms rezervas“, – šeštadienį LRT RADIJUI sakė prezidentė.

Kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione į tarnybą prieš devynis mėnesius atvyko beveik pusė tūkstančio jaunųjų karių, tarp kurių – 19 merginų. Šauktiniai baigė bazinius kursus, mokėsi valdyti ginklą ir bendrųjų kovos veiksmų, vėliau specializavosi kuopose, dalyvavo bendrose karinėse pratybose su NATO sąjungininkių kariais Estijoje.

Praėjusiais metais atnaujinus privalomąją karo tarnybą ją atlikti savanoriškai apsisprendė visi 3 tūkstančiai karių. Norą ginti Lietuvą jaunuoliai aktyviai rodo ir šiemet.

Iš privalomąją karo tarnybą baigusių karių bus suformuotos specializuotos kuopos, kurios sudarys parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą.

Beveik trečdalis Butigeidžio dragūnų batalione privalomąją tarnybą baigusių karių pareiškė norą pasilikti kariuomenėje ir tapti profesionaliais kariais ar stoti į Lietuvos karo akademiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi