Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.20 18:46

Po tylos – viešas A. Guogos pareiškimas

Rūta Pukenė, DELFI.lt 2016.05.20 18:46

Po nesėkmingo bandymo vadovauti Liberalų sąjūdžiui Antanas Guoga atsivėrė tylos siena. Pasitraukęs iš partijos pirmininko posto bendrauti jis vengė ir su žurnalistais, ir su buvusiais bendražygiais.

Tačiau penktadienio popietę A. Guoga savo tinklaraštyje pasidalijo nauju įrašu, kuriame pasakoja apie tolesnius savo planus.

Europos Parlamente dirbantis politikas paaiškino, kad iš Liberalų sąjūdžio pasitraukė suvokęs savo paties ir likusios komandos skirtumus.

A. Guoga laikinai ėjo Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigas, kai iš šios pozicijos pasitraukė įtarimų korupcija sulaukęs buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis.

Tapęs laikinuoju partijos vadovu A. Guoga užsimojo jos lyderius patikrinti melo detektoriumi, atlikti partijos auditą, pakeisti atsakingąjį sekretorių, statyti bažnyčią ir atiduoti dalį verslo savo vardo labdaros fondui. Partijoje kilo iniciatyva pašalinti A. Guogą dėl Liberalų sąjūdžio vardo diskreditavimo, tačiau politikas nieko nelaukęs pasitraukė pats.

Penktadienį pasirodžiusiame įraše A. Guoga pakartojo pasitikintis teisėsaugos institucijomis. Jis pareiškė, kad lieka dirbti Europos Parlamente, nors dabartinis laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius teigė, kad, būdamas A. Guogos vietoje, mandato atsisakytų.

A. Guoga pareiškė liksiantis aktyvus politikoje gindamas Lietuvos interesus Europos Parlamente. Pasak europarlamentaro, nacionalinėje politikoje jis palaikys tuos žmones, kuriais pasitiki ir neabejoja. Kokia tai žmonės konkrečiai, politikas neatskleidė.

Pateikiame visą A. Guogos įrašo versiją:

Šiomis man asmeniškai labai sunkiomis dienomis įvyko keletas svarbių dalykų: man, kaip žmogui, Liberalų sąjūdžiui, su kurio nariais žengiau savo pirmus žingsnius politikoje, galiausia ir visai Lietuvos ateičiai.

Pirmiausia aiškiai suprasdamas, kad nebegaliu dirbti su komanda, kai taip stipriai skiriasi mūsų požiūriai į politinės veiklos būdus, priėmiau sunkų sprendimą išstoti iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio. Tad nuo šių metų gegužės 17 d. nebesu jokios partijos narys.

Dėkoju Liberalų sąjūdžio nariams už galimybę dirbti kartu. Daugelį jų gerbiu ir gerbsiu. Linkiu priimti tinkamus sprendimus ir atkurti žmonių pasitikėjimą partija ir politine sistema. Tikiu, kad išsprendęs vidines problemas, Liberalų sąjūdis tai gali padaryti. O aš verčiu naują, švarų lapą.

Antra, tikiuosi, kad mūsų šalies teisėsauga atsakys į visus kilusius klausimus. Šiandien, kaip niekada svarbu, kad atsakymai būtų pateikti greitai. Daugelio Lietuvos žmonių pasitikėjimui savo šalimi ir jos ateities perspektyvomis yra suduotas stiprus smūgis. Tik labai aiškūs atsakymai gali grąžinti viltį. Aš besąlygiškai pasitikiu teisėsauga. Kviečiu ir Jus neprarasti pasitikėjimo teisėsaugos institucijose dirbančiais profesionalais. Ir visuomet prisiminkime: „nėra šventųjų be praeities, nėra teistųjų be ateities“.

Trečia, net ir šioje Lietuvos politikos audroje, galima rasti ir teigiamą pusę. Audros nurims ir Lietuva dar gali išeiti laimėtoja. Negalime pasiduoti pesimizmui. Mąstykime sava galva ir nepriimkime viešosios nuomonės formuojamo tamsaus Lietuvos ateities paveikslo. Turime daugybę sąžiningų, padorių žmonių, kuriems rūpi mūsų šalies klestėjimas. Tikiu, kad pastarojo meto sukrėtimas gali būti tas atskaitos taškas, nuo kurio galime spirtis į naujos kokybės Lietuvos politiką. Politiką be šešėlio, nepotizmo, melo. Politiką, kurios esminis tikslas būtų ne po kiliminiai susitarimai postų vardan ar siauri atskirų verslo grupių interesai, o labai aiškus siekis kurti orią ateitį žmonėms ir klestinčią Lietuvą.

Tikiu Lietuva ir galimybėmis čia gyventi ir kurti pažangiems žmonėms – tuo tikėjo ir mano senelis. Legendinio Henry Fordo komandoje įgijęs žinių ir pasitikėjimo savo jėgomis, jis pokario metais grįžo iš JAV į Lietuvą, prisijungė prie socialdemokratų judėjimo, įsigijo žemės ir kūrė savo ateitį čia, prosenelių šalyje.

Ketinu ir toliau likti aktyvus politikoje. Net ir neturėdamas partinio palaikymo, galiu prisidėti prie šalies pokyčių, gindamas jos interesus Europos Parlamente. Nacionalinėje politikoje ketinu palaikyti tuos žmones, kuriais pasitikiu, kurių siekiais neabejoju. Ir toliau trauksiu investicijas į mūsų valstybę, padėsiu skleistis naujiems talentams, teiksiu žinių jaunajai kartai, kuriant ateities Lietuvą. Tam, tikiuosi, pasitarnaus ir mano asmeninis finansinis indėlis.

Šią savaitę pasirašiau notarinę sutartį, kuria pradedu visų savo Lietuvoje sukurto verslo akcijų perdavimą labdarai ir paramai. Pirmoji dalis lėšų bus skirta naujai kunigo Ričardo Doveikos iniciatyvai – pastatyti Šv. Juozapo bažnyčią ir greta įkurti bendruomenės namus, skirtus jaunimui ir senjorams.

Neabejoju, kad, nurimus politinėms audroms, visa Lietuva galės lengviau atsikvėpti ir žengti į skaidresnį ir pozityvesnį šalies kūrimo etapą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi