Lietuvoje

2016.05.20 15:26

R. Paksą suglumino prokurorų sprendimas jo atžvilgiu bylą atskirti

BNS2016.05.20 15:26

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas teigia nesuprantąs prokuroro sprendimo jo atžvilgiu bylą išskirti, o „Lietuvos ryto“ redaktoriaus Gedvydo Vainausko – atiduoti į teismą.

„Daug ką esu gyvenime girdėjęs, bet tokį dalyką pirmą kartą girdžiu. Net nežinau, kokius žodžius parinkti“, – penktadienį BNS sakė politikas.

„Kaip įdomu. O ką dabar ten Gedvydas vienas be manęs darys“, – svarstė jis.

„Du žmonės yra prifilmuoti, ir paleista antis, kad jie kažką susitarę, kaip dabar vienas bus teisme, o kitas – ne. Nesuprantu“, – stebėjosi R. Paksas.

Jis sakė, kad pora kartų buvo apklaustas šioje byloje specialiuoju liudytoju.

„Kai man pasako, ateinu, tada didžiulė pertrauka, o po to vėl kviečia, ateinu, dar du – tris klausimus atsakau, vėl nieko. Duodu visus atsakymus“, – tvirtino „tvarkiečių“ vadovas.

Teisėsauga penktadienį pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovas G. Vainauskas ir buvęs bendrovės „Omnitel“ ilgametis vadovas Antanas Zabulis įtariami prekyba poveikiu.

Valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ vadovo europarlamentaro R. Pakso atžvilgiu byla ikiteisminio tyrimo metu išskirta, siekiant nelaukti Europos Parlamento sprendimo dėl „tvarkiečių“ lyderio teisinės neliečiamybės panaikinimo. Prokurorai R. Paksui taip pat ketina pateikti įtarimus prekyba poveikiu.

Su ikiteisminio tyrimo duomenimis susipažinus proceso dalyviams, ši byla dabar bus nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme. Abu kaltinamieji savo kaltę neigia.

Teisėsauga tyrė duomenis, kad žiniasklaidos grupės vadovas G. Vainauskas sutarė su R. Paksu, jog šis už beveik 10 tūkst. eurų vertės kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, kad šie leistų naudoti naują „Norfos“ parduotuvę Prienuose.

Tiriant kitą šio ikiteisminio tyrimo epizodą nagrinėtas ir galimas spaudimas siekiant nutraukti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu. Tiriant šį epizodą įtarimai pateikti G. Vainauskui ir buvusiam bendrovės „Omnitel“ ilgamečiam vadovui A. Zabuliui. FNTT 2014–2016 metais tyrė Lietuvos atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovės „BOD Group“ Europos Sąjungos paramos įsisavinimą. Įtarimai šiame tyrime buvo pareikšti „BOD Group“ valdybos pirmininkui Vidmantui Janulevičiui ir Vladui Sakalauskui, kuris yra „BOD Group“ įmonės „Baltic Solar Energy“ akcininkas ir direktoriaus pavaduotojas. Šių metų sausio 26 dieną FNTT V. Janulevičiaus atžvilgiu tyrimą nutraukė, įtarimai buvo panaikinti nenustačius jo veikloje nusikaltimo požymių. Verslininkas V. Sakalauskas savo kaltę pripažino ir šių metų vasario 1 d. teisėjo patvirtintu prokuroro nutarimu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą nustačius vienerių metų laidavimo terminą.

Paaiškėjus įtarimams dėl galimai daryto poveikio siekiant nutraukti FNTT tyrimą, Generalinė prokuratūra šių metų kovą atnaujino tyrimą. Proceso dalyvių V. Janulevičiaus ir V. Sakalausko statusas yra toks, koks buvo iki panaikintų nutarimų priėmimo – jie abu įtariamieji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.