Lietuvoje

2021.03.25 18:17

Grybauskaitė: mums pasisekė, kad esame tarp stipriausių šalių, kurios gauna geriausias pasaulyje sukurtas vakcinas

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2021.03.25 18:17

Antrąjį skiepą nuo koronaviruso gavusi kadenciją baigusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT RADIJUI sako, kad reikia kuo skubiau vakcinuoti žmones, jog „virusas turėtų kuo mažiau terpės augti“. Pasak jos, neretai mūsų tautiečiai neįvertina to, kad esame tarp stipriausių pasaulio šalių, kuriose yra skiepijama geriausiomis pasaulio mokslininkų sukurtomis vakcinomis.

Paklausta, kaip jaučiasi po antrojo skiepo, D. Grybauskaitė atsakė: „Puikiai“. Ji pajuokavo, kad su skiepais sutaria gerai: „Turiu patirties su skiepais. Aš juos mėgstu ir jie mane myli“.


D. Grybauskaitė pripažįsta, kad po pirmojo skiepo maudė petį, tačiau tai, anot jos, yra visiškai normali organizmo reakcija. „Aš esu pripratusi prie tokių reakcijų, – sako ji. – Kasmet skiepijuosi nuo gripo. Čia buvo šiek tiek kitokia reakcija, bet tokios reakcijos yra labai gerai. Jos rodo, kad gaminasi antikūniai.“

Grybauskaitė paskiepyta antrąja COVID-19 vakcinos doze: visiems Lietuvos žmonėms skiepai užsakyti, pasinaudokite

Bijantiems ar nenorintiems skiepytis, prezidentė siunčia žinią, kad tą daryti būtina vien dėl to, kad ši pandemija yra pasaulinė.

„Virusas išplitęs visame pasaulyje. Jis puikiai jaučiasi mūsų visuomenėje vien todėl, kad, praktiškai, dar nesame pasiskiepiję ir neturime kolektyvinio imuniteto. Todėl jis (koronavirusas – LRT.lt) puikiai jaučiasi ir mutuoja. O mes bėgame iš paskos jam. Deja. Ne prieš jį.

Kuo daugiau žmonių vakcinuosis, tuo mažiau turės terpės šis virusas augti ir mutuoti. O tai reiškia, kad galėsime kalbėti apie tai, jog būsime pajėgūs jį valdyti arba net jį panaikinti.

Kuo daugiau žmonių vakcinuosis, tuo mažiau turės terpės šis virusas augti ir mutuoti. O tai reiškia, kad galėsime kalbėti apie tai, jog būsime pajėgūs jį valdyti arba net jį panaikinti. Tačiau tai tikrai užtruks daug laiko“, – sako D. Grybauskaitė.

Politikė sako kviečianti visus Lietuvos žmones jausti atsakomybę ne tik už save, bet ir už aplinkinius. „Susirgdami patys galime užkrėsti kitus ir taip sudaryti galimybes virusui mutuoti, keistis ir puikiai gyventi mūsų tarpe“, – teigia pašnekovė ir dar kartą ragina šalies gyventojus noriai eiti skiepytis.

Abejojantiems vakcinų kokybe, buvusi šalies prezidentė tvirtina, kad Lietuva gauna visa tai, ką gauna ir Vakarų šalys. „Turime geriausias pasaulyje atrastas vakcinas. Mums labai pasisekė. Pasisekė Lietuvai, kad esame Europos Sąjungos (ES) šalis-narė ir galime naudotis geriausiais viso pasaulio mokslininkų pasiekimais.

Tokiomis vakcinomis, kokias turime mes, skiepija Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Izraelis. Tai turtingos šalys, kurios gali nemokamai gyventojams skirti gana brangias vakcinas. Net ir mes tai darome nemokamai. O juk vakcinos kainuoja tikrai daug. Mums daug kas pavydi pasaulyje, kad turime tokią galimybę.

Tokiomis vakcinomis, kokias turime mes, skiepija Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Izraelis. Tai turtingos šalys, kurios gali nemokamai gyventojams skirti gana brangias vakcinas. Net ir mes tai darome nemokamai. O juk vakcinos kainuoja tikrai daug. Mums daug kas pavydi pasaulyje, kad turime tokią galimybę“, – tikina D. Grybauskaitė.

Ji taip pat primena, kad vakcinas gyventojams Lietuvoje dar ir galima pasirinkti. „Žinoma, kad visos jos yra geros, tačiau gyventojui dar duodama galimybė pasirinkti, – pabrėžia pašnekovė. – Todėl tikrai visus labai kviečiu tiesiog norėti būti sveikiems, saugoti save ir savo aplinkinius.“

Susitelkime ir eikime skiepytis. Ir tada galėsime džiaugtis didesne laisve, mažesniais apribojimais.

D. Grybauskaitė sako, kad iš karantininių pančių išsivaduosime greičiau tik tada, kai dauguma šalies gyventojų bus paskiepyti. „Susitelkime ir eikime skiepytis. Ir tada galėsime džiaugtis didesne laisve, mažesniais apribojimais“, – tikina buvusi šalies prezidentė D. Grybauskaitė.

Viso pokalbio su prezidente D. Grybauskaite klausykitės radijo įraše.


Parengė Vismantas Žuklevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt