Lietuvoje

2013.03.18 10:17

Policijai trūksta pajėgų

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.03.18 10:17

Šeštadienio naktį dviejų moterų nužudymas Kudirkos Naumiestyje, socialiniame būste, vietos gyventojų teigimu, įvyko dėl atmestino pareigūnų požiūrio.

Šeštadienio naktį dviejų moterų nužudymas Kudirkos Naumiestyje, socialiniame būste, vietos gyventojų teigimu, įvyko dėl atmestino pareigūnų požiūrio. Nors skambinusi moteris skundėsi išgertuvių triukšmu, Šakių rajono policijos komisariato budėtojas paaiškino, kad turimos negausios policijos pajėgos išvykę reaguoti į kitus įvykius, todėl patarė kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus. Policijos departamentas pripažįsta, kad pareigūnų trūkumas jau pradeda kelti grėsmę žmonių saugumui ir trūkstant patrulių ne visuomet sugebama operatyviai reaguoti į visus gaunamus iškvietimus, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Šakių rajone, Kudirkos Naumiestyje, šeštadienio naktį rasti dviejų 54 ir 70 metų moterų sukapoti kūnai. Šakių rajono policijos komisariato budėtojas, sulaukęs skambučio apie socialines išmokas gavusių kaimynų triukšmavimą ir girtavimą, paaiškino, kad turimos negausios policijos pajėgos išvykusios į kitus įvykius, todėl informaciją perduos Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnams.

Šie esą patikino, jog pagal galimybes, atlikę savo tiesiogines funkcijas, nuvažiuos į iškvietimą. Marijampolės komisariatas dėl pajėgų trūkumo yra sudaręs bendradarbiavimo sutartį su Pagėgių rinktinės pareigūnais, nes nuo Kudirkos Naumiesčio iki rajono centro – apie 25 km  atstumas.

Pareigūnai, į įvykio vietą turėję atvykti ne vėliau kaip per valandą, pasirodė tik po pusantros valandos, vėl sulaukę telefoninio pranešimo apie nužudymus. Dėl šio įvykio Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas. Šešiasdešimtmetis įtariamasis sulaikytas.

Policijos departamento vadovai sako, esą dėl pareigūnų trūkumo daugybę kartų kreipėsi į politikus, tačiau iki šiol į nusiskundimus neatsižvelgta. Esą daugėjant įvairių konfliktų, net ir sustiprinus patrulių pajėgas, operatyviai reaguoti į juos sudėtinga. Jei 2008-aisiais policijoje dirbo per 11 tūkst. pareigūnų, šiemet tik 9,5 tūkst.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai pareigūnai nereaguoja į pagalbos šauksmą. Po LRT televizijos naujienų tarnybos atlikto žurnalistinio tyrimo, kai paaiškėjo, kad Gargždų policijos pareigūnai 5 val. nereagavo į 4 vaikų motinos prašymus sutramdyti smurtaujantį sutuoktinį, kuriam teismas buvo uždraudęs artintis, taip pat neseniai pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už pareigų neatlikimą policininkams gresia reali laisvės atėmimo bausmė.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.