Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.20 10:07

L. Linkevičius: JAV įsipareigojimai Baltijos regione – tvirti

LRT.lt 2016.05.20 10:07

Briuselyje vykstančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, rašoma pranešime spaudai.

Susitikimo metu JAV patikino dėl savo svaraus įnašo užtikrinant NATO pajėgų tęstinį buvimą Aljanso rytuose – JAV kartu su kitomis NATO didžiosiomis šalimis rimtai svarsto galimybę sustiprinti savo pajėgas Baltijos šalyse.

Baltijos šalių ministrai kartu su J. Kerry aptarė ir NATO dialogą su Rusija. Susitikimo dalyviai sutarė, kad grįžimas prie anksčiau vykusio bendradarbiavimo su Rusija negalimas tol, kol tęsiasi Rusijos agresija Ukrainoje.

L. Linkevičius kartu su kitų NATO šalių užsienio reikalų ministrais pasirašė protokolą, kuriuo Juodkalnija kviečiama prisijungti prie Šiaurės Atlanto sutarties. Atlikus visas reikiamas procedūras, protokolą ratifikavus Lietuvos Seime, kitų NATO valstybių ir Juodkalnijos parlamentuose, ši šalis taps 29-ąja NATO nare. 

„Kvietimas Juodkalnijai prisijungti prie Šiaurės Atlanto sutarties yra aiškus ženklas, kad NATO tęsia „atvirų durų“ politiką, ir niekas negali varžyti valstybės teisės pasirinkti sąjungas ir būdus savo saugumui užtikrinti“, – teigė ministras.

Susitikime taip pat buvo aptartas NATO indėlis į tarptautinį stabilumą. L. Linkevičius pabrėžė, kad NATO turi būti vienodai pasirengusi reaguoti į grėsmes iš rytų ir pietų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi