Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.20 14:51

Išeiviai referendumui dėl dvigubos pilietybės pritartų tik sumažinus reikalavimus

Penktadienį darbą baigia Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija. Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai po dvi dienas vykusių posėdžių siūlo idėją pakartotinai kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. 

Pasaulio lietuviai tvirtina, jog referendumui dėl dvigubos pilietybės pritartų tik sumažinus jo reikalavimus.

„Prieš rengiant privalomą referendumą reikia pakeisti referendumo įstatymo nuostatas – ar 2016, 2019 ar 2020 metais. Nes mes tikrai nesutinkame su tuo, jog būtų referendumas būtų ruošiamas su prezidento ar Seimo rinkimais, kol nėra sutvarkytas įstatymas, kad referendume galėtų dalyvauti mažesnis skaičius piliečių, kad būtų įmanoma pritraukti pakankamai balsuojančių ir tuo pačiu, kad būtų sumažintas reikalavimas, kiek turi būti pritariančių“, – sako Kanados lietuvių bendruomenės pirmininkė Joana Kuraitė-Lasienė.

Socialdemokratai yra parengę pataisą, kad Konstitucijos straipsnį dėl pilietybės būtų galima keisti, jei tam pritarė du trečdaliai piliečių, dalyvavusių referendume. Šiuo metu įstatymas numato, kad reikia, jog už jį balsuotų daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių piliečių. Anksčiau svarstyta referendumą dėl dvigubos pilietybės rengti kartu su artėjančiais Seimo rinkimais, bet nepritariant išeiviams dabar minima kita data – prezidento rinkimai 2019-aisiais.

Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuoniams, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės laikotarpiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi