Lietuvoje

2016.05.19 17:50

L. Linkevičus po susitikimo su J. Kerry: JAV ir toliau prisidės prie Baltijos šalių saugumo

BNS2016.05.19 17:50

Jungtinės Valstijos ir toliau prisidės prie Baltijos šalių saugumo, sako su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry (Džonu Keriu) Briuselyje susitikęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Susitikime, kuris vyko NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo kuluaruose, taip pat dalyvavo Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai

„Amerikiečiai prisidės prie mūsų regiono saugumo ir tai yra svarbiausia. (...) Amerikiečių įsipareigojimai yra tvirti ir rimti“, – BNS ketvirtadienį sakė L. Linkevičius.

Aljanso užsienio reikalų ministrų susitikimas vyksta artėjant NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje. Sąjungininkai gali nuspręsti kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinę bataliono kovinę grupę, kurią sudaro apie tūkstantis karių. Trečiadienį tam pritarė NATO karinis komitetas.

Kol kas nenuspręsta, kurių valstybių karių pagrindu bus kuriamos tarptautinio bataliono kovinės grupės, tačiau prieš kelias savaites Lietuvos pareigūnai teigė gavę Vokietijos atstovų patvirtinimus, jog Lietuvoje pagrindinį vaidmenį kuriant šį karinį vienetą atliks vokiečiai.

„Amerikiečiai taip pat labai nuodugniai taip pat analizuoja situaciją, pateikia savo rekomendacijas, ką mes turime daryti ir ko mes galime tikėtis ir iš JAV, ir iš kitų sąjungininkų. Tai nėra abstrakti kalba, kas yra svarbu“, – sakė L. Linkevičius.

Pasak jo, J. Kerry gyrė Baltijos šalis dėl augančio gynybos finansavimo.

„Tas yra svarbu, nes mums lengviau argumentuoti ir įtikinti, kad sąjungininkai prisidėtų daugiau, kai ir mūsų politinė valia yra aiški“, – kalbėjo ministras.

Reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Lietuvoje nuo 2014 metų pavasario dislokuota kuopa Jungtinių Valstijų karių, karinė technika, taip pat įkurtas nedidelis NATO štabas. Šiemet JAV paskelbė ketinanti keturiskart didinti karinį biudžetą, skirtą Europai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.