Naujienų srautas

Lietuvoje2021.03.24 15:14

Lietuvoje šiuo metu tiriama dar keliolika atvejų dėl koronaviruso PAR mutacijos, išplitus – savivaldybėms grėstų karantino draudimai

atnaujinta 15.25
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2021.03.24 15:14

Lietuvoje antradienį pirmą kartą aptikus iš Pietų Afrikos kilusią koronaviruso atmainą, aiškėja, kad mėginių dėl šios mutacijos šiuo metu tiriama bent keliolika mėginių.

„Kita problema – PAR viruso atmaina, kurią esame nustatę dviem atvejais tarsi ir nesisijusiais, tačiau dar keli ar tiksliau keliolika atvejų – tikrinama. Tuomet dar reikės suderinti tas priemones taip, kad galėtume šitos atmainos plitimą lokalizuoti“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Šimonytė apie karantino švelninimą: pokyčių galima laukti tik po Velykų, bet tik jei situacija gerės

Vyriausybės vadovė patikslino, kad PAR viruso mutacija šiuo metu kelia bene esminį klausimą. Nors atvejų oficialiai patvirtinti tik du, tačiau, tiriama, ar jų nėra daugiau.

Premjerė neatmeta, kad savivaldybės, kuriose būtų nustatytas PAR mutacijos paplitimas, galėtų sulaukti papildomų karantino priemonių.

„Ir labai gali būti, kad jei kažkokiose savivaldybėse tą plitimą nustatytume didesnį, nepaisant to, kad toms savivaldybėms epidemiologinė situacija dabar techniškai atrodytų ir geresnė nei „juoda“, mes, vis dėl to, norėsime taikyti papildomas priemones tam, kad galėtume sunaikinti tą viruso atmainą ten, kur ją nustatėme. Jeigu tai vis dar įmanoma. Tą dabar dar aiškinamės“, – patikslino premjerė.

I. Šimonytės teigimu, šiuo metu svarbūs yra du rodikliai – infekcijos plitimo dinamika ir naujoji PAR mutacija, kiek ji gali pasklisti po šalį.

„Dabar daug reguliavimo yra susieta su rodikliais konkrečioje savivaldybė. Tarkime, judėjimas, švietimas. Tačiau, turint mintyje, kad „juodose“ savivaldybėse situacija prastėja gana sparčiai ir labai gali būti, kad tai persikels į kitas savivaldybes, nebent jos imsis ryžtingai prevencijos priemonių ir neleis tam atsitikti <..> Mums reikia žiūrėti į dinamiką ir pakeliui atsirandančias problemas, tokias kaip PAR viruso atmaina“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Vyriausybės vadovė.

LRT.lt primena, kad antradienį Lietuvoje buvo nustatyti du PAR mutacijos atvejai šalyje. Užsikrėtę žmonės teigia, kad į užsienį pastaruoju metu nebuvo išvykę.

Premjerė I. Šimonytė tuomet perspėjo, kad dėl šios atmainos, kuri yra laikoma atsparesne skiepams, gali tekti griežtinti karantiną.

Nacionalinė laboratorija taip pat nustatė dar 39 „britiškosios“ atmainos atvejus. Iš viso jų, ištyrus per 1,6 tūkst. mėginių, rasta 225.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi