Lietuvoje

2016.05.19 15:37

Klaipėdoje įtariamajam pirmą kartą skirta elektroninė apykojė

LRT.lt2016.05.19 15:37

Uostamiesčio teismas ketvirtadienį priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroro Kazio Grigaičio prašymą, R. T. įtariamam organizuotoje grupėje vykdžius automobilių vagystes, skirti naują kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą penkiems mėnesiams.

R. T. yra įtariamas su dar dviem bendrais pernai metų pabaigoje pavogęs du automobilius. Kaip įtariama, vyrai visų pirma išsinuomodavo automobilį, tuomet pasigamindavo jo raktelio kopiją ir vėliau įvykdydavo vagystę. Dėl šių nusikalstamų veikų Klaipėdos apygardoje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas. Nuo 2015 metų lapkričio R. T. buvo skirta kardomoji priemonė – suėmimas. Tačiau jau nuo rytojaus (gegužės 20 d.) Kauno rajono gyventojas įsipareigoja dėvėti elektroninę apykoję, kuri stebės ar įtariamasis nuo 20 valandos vakaro iki 6 valandos ryto bus tik savo gyvenamojoje vietoje ir beveik pusmetį nesilankys jam draudžiamose vietose, rašoma pranešime spaudai.

Intensyvi priežiūra – įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis, reglamentuota Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis. Stebėjimas bus vykdomas elektroninės apykojės pagalba. Ji gali fiksuoti ne tik, ar įtariamasis nustatytu laiku yra savo namuose, bet ir kur jis juda išėjęs už savo namų teritorijos ribų. Ant įtariamojo kojos tvirtinamas specialus įtaisas realiu laiku parodys jo judėjimo kryptį, duomenys bus perduodami tiesiai į specialią programinę įrangą, kurią stebės policijos pareigūnai. Prižiūrėtojai virtualiuose žemėlapiuose galės matyti įtariamojo maršrutą, žymėti draudžiamas arba leidžiamas buvimo zonas, stebėti ar jis laikosi jam sudarytos dienotvarkės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7