Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.17 16:36

Pavojinga situacija žvejams Kuršių mariose – Ventės krantą jau atkirto atviras vanduo

Ventės rago automobilių stovėjimo aikštelė sekmadienį artipilnė mašinų, o jų savininkai, poledinės žūklės aistruoliai iš visos Lietuvos, su draugais ir bičiuliais nuo ankstaus ryto tūpčioja Kuršių mariose prie ekečių.

Ventės rago automobilių stovėjimo aikštelė sekmadienį artipilnė mašinų, o jų savininkai, poledinės žūklės aistruoliai iš visos Lietuvos, su draugais ir bičiuliais nuo ankstaus ryto tūpčioja Kuršių mariose prie ekečių.

Po nakties speigo sukaustytu ledu juos nuvežė į žūklavietes rogėmis, prikabintomis prie savadarbių ledo bagių ar sniego motociklų , šias paslaugas teikiantys pamario  vyrai.

Kas negailėjo savo kojų, nupėdino po kelis kilometrus į gilumą pėsčiomis. Paprastai – peršokdami ar apeidami vakar jau pradėjusius smarkiai vertis ledo plyšius.

Bet saugiai sugrįžti atgal į Ventės ragą visiems ledo tyruose dabar ešerių tykantiems savaitgalio pramogautojams sekmadienį bus sudėtinga.

Per kelias valandas iki vidudienio vis stiprėjantis šiaurės krypčių vėjas taip smarkiai plėšo ledo masyvą visu marių ilgiu nuo Kniaupo įlankos  pusės šiauriniam krante, kad jis kaip mat tapo atviras vandeniui kelių šimtų metrų pločiu ir toliau vis plečiasi.

„Tik du vyrai, mačiau, spėjo nuo Nidos pusės atskubėti pėsčiomis  ir besiveriantį plyšį peršokti, tad neliko atskirti ant ledo salos ir grįžo į krantą. O tiems, kas gilumoje žvejoja ir nežino susidariusios grėsmingos situacijos, bus keblu grįžti. Nebent link Rusnės salos pusės patrauktų. Nes ir žemiau, ties „Ventainės“ poilsio kompleksu, tyvuliuoja didžiuliai atviro vandens plotai...“, – žurnalistei sakė Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys.

Hidrometeorologijos tarnyba šeštadienį išplatino pranešimą apie šiaurinėje Kuršių marių dalyje  nuo Ventės rago iki Preilos sulaužytus ledus ir grėsmingai čia  didėjančius stiprių vėjų padarinius.

Jie išties pavojingi – atviro vandens ruožai laivakelio trajektorijoje akyse didėja.

Bet adrenalino gaudytojai sekmadienį vis tiek patraukė įprastais poledinės žūklės maršrutais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi