Lietuvoje

2016.05.19 14:08

„Tvarkiečių“ iniciatyva atšauktas politinės tarybos posėdis dėl PVM lengvatų

BNS2016.05.19 14:08

Nesulaukę valdančiosios koalicijos partnerių pritarimo dėl siūlytos komisijos, „tvarkiečiai“ boikotavo ketvirtadienį turėjusią vykti politinę tarybą, kurioje ketinta svarstyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimo galimybes.

„Darbiečiai anksčiau pasitraukė, o šiandien jau ir socialdemokratus paskiepijo prezidentiniais skiepais ir jie balsavo, kad komisija nebūtų sudaryta. Bet jeigu politinėje taryboje sutari, surenki 75 Seimo narių parašus, tai apie ką čia galima kalbėti... Kam reikalinga ta politinė taryba ir kam tie susitarimai, jeigu jie nevykdomi“, – BNS teigė „tvarkiečių“ frakcijos vadovas Petras Gražulis.

Jis patikino, kad dėl pažymų komisijos sudarymo politinėje taryboje buvo tartasi prieš maždaug pusmetį.

„Visi sutarė, visi rankas suspaudėm, bet „darbiečiai į krūmus nėrė po pateikimo, o socdemai po svarstymo“, – teigė parlamentaras.

Pasak P. Gražulio, partijų vadovams bus siūloma susitarti, ar ta politinė taryba reikalinga.

„Darbiečių“ frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys BNS teigė, kad bus tariamasi su premjeru Algirdu Butkevičiumi, kad politinės tarybos posėdis vyktų penktadienį.

„Jeigu jie („tvarkiečiai“ – BNS) neorganizuoja, mes rengsime klausimus politinės tarybos posėdžiui. Skambins mūsų partijos pirmininkas (Valentinas Mazuronis – BNS) premjerui, jeigu jis gali, tada rengiam“, – teigė parlamentaras.

„Reikia pagaliau apsispręsti dėl PVM mažinimo, svarstyti neapmokestinamųjų pajamų prilyginimą minimaliai mėnesio algai – reikia apsispręsta, nuo kada tai būtų, kokiais tempais“, – pridūrė jis.

Pasak K. Daukšio, jeigu pavyks susitarti dėl posėdžio, jame būtų svarstomas PVM mažinimas, tariamasi, kokiems būtiniausiems maisto produktams lengvatinis tarifas galėtų būti taikomas.  

„Tie klausimai, susiję su produktų kainų mažinimu ir yra svarbūs ir juos reikia sutvarkyti“, – BNS teigė K. Daukšys.

Taip pat, anot jo, būtų svarstomas imigrantų priėmimo į Lietuvą klausimas ir politinis susitarimas dėl sporto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.