Lietuvoje

2016.05.18 20:22

Laikiną liberalų vairą patikėjo R. Šimašiui

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2016.05.18 20:22

Trečiadienio vakarą vykstančiame Liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje išrinktas laikinasis partijos pirmininkas. Kaip ir planuota, juo tapo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Būti Liberalų sąjūdžio lyderiu man yra didelė atsakomybė. Aš jos imuosi. Mano tikslas – kartu su kolegomis atkurti pasitikėjimą liberalais, drąsiai ir nuosekliai ginti laisvės idėjas“, – teigia R. Šimašius.

Liberalų sąjūdžio valdyba R. Šimašiaus kandidatūrą patvirtino vienbalsiai.

Naujojo laikinojo pirmininko liberalams prireikė po to, kai antradienį iš laikinųjų vadovų ir iš partijos pasitraukė Antanas Guoga.

R. Šimašius antradienį paskelbė sieksiantis tapti nuolatiniu liberalų vadovu per birželio 11 vyksiančius rinkimus.

A. Guogos vietoje pasitrauktų iš EP

R. Šimašius žurnalistams pasakojo ketinantis aiškintis, ar partija neveikė koncerno „MG Baltic“ labui. Pasak R. Šimašiaus, šiuo atveju pagrindo įtarti partiją dalyvavus nesąžininguose sandoriuose nėra. Taip pat ketinama imtis partijos audito.

R. Šimašius informavo, kad A. Guoga jau nėra Liberalų sąjūdžio narys. Laikinojo pirmininko teigimu, valdybos posėdyje nesvarstyta, ar A. Guoga turėtų atsisakyti Europos Parlamento (EP) mandato. „Jo sąžinės reikalas, kaip jis šiandien pasielgs. Aš, be abejonės, jei būčiau išrinktas pagal partijos sąrašą ir paskui dėl kažkokių priežasčių nuspręsčiau pasitraukti, kaip įvykę šiuo atveju, sprendimas būtų aiškus, man atrodo, garbinga būtų taip pasielgti“, – kalbėjo R. Šimašius.

Pasak R. Šimašiaus, tai kiekvieno sąžinės ir supratimo reikalas.

Liberalai artimiausiu metu ketina paskelbti keliamus vienmandatininkus. R. Šimašius pasidžiaugė, kad prie liberalų prisijungė žurnalistas Romas Sadauskas-Kvietkevičius.

„Be abejonės, mes ieškome stiprių kandidatų, kurie nuoseklūs, patikimi, kurie gali sulaukti rinkėjų pasitikėjimo ir kurie nesiblaškytų paskui kur reikia ir nereikia“, – į klausimą, ar ieškos panašių į A. Guogą asmenų, kurie patrauktų rinkėjus, atsakė R. Šimašius.

R. Šimašius sakė, kad liberalai dar neturi kandidato į vienmandatę Marių apygardą, kurioje iki šiol dalyvaudavo E. Masiulis. Tačiau, sakė jis, kandidatą greičiausiai kels.

R. Šimašius žadėjo susisiekti su A. Guoga.

„Žmogiškai ir įdomu, reikia pakalbėti, aš asmeniškai tikrai A. Guogai nuoskaudų nejaučiu, visi turėjome ir iki šiol turime labai įtemptas dienas, pervargimas ir kiti dalykai turbūt kartais timpteli už liežuvio, pasakomi neplanuoti dalykai. Aš labai norėsiu pašnekėti, tikiuosi, dalykiškai vyriškai pašnekėsime“, – sakė laikinas liberalų vadovas.

R. Šimašius žurnalistams taip pat pasakojo ketinantis aiškintis, ar partija neveikė koncerno „MG Baltic“ labui. Pasak R. Šimašiaus, šiuo atveju pagrindo įtarti partiją dalyvavus nesąžininguose sandoriuose nėra. Taip pat ketinama imtis partijos audito.

DELFI primena, kad problemos liberalus užklupo Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) gegužės 12 d. pranešus tiriant įtarimus, kad Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui koncerno „MG Baltic“ atstovai perdavė apie 100 tūkst. eurų kyšį.

E. Masiulis gegužės 12 d. pranešė pasitraukiantis iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų bei pareiškė atsisakantis Seimo nario mandato. Jį laikinai partijos pirmininko poste buvo pakeitęs europarlamentaras A. Guoga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.