Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.18 20:24

VRK panaikino Seimo nario E. Masiulio mandatą

ELTA, 15min.lt 2016.05.18 20:24

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui nutraukė Seimo nario įgaliojimus.

Politiko įgaliojimai parlamente trečiadienį priimtu VRK sprendimu nutraukiami nuo gegužės 20 dienos. Kartu su mandatu E. Masiulis netenka ir teisinės neliečiamybės.

„Tą darau pats racionaliai viską apgalvojęs ir tai darau laisva savo valia. Be jokios abejonės, patekęs į tokią kontroversišką situaciją, jaučiu ne tik teisinį, bet ir moralinį poreikį nesidangstyti Seimo nario ir kitomis pareigomis ir, kaip eilinis pilietis, stoti prieš teisingumą ir dalyvauti teisiniame procese“, – savo sprendimą aiškino E. Masiulis, kuris savo iniciatyva taip pat pasitraukė ir iš Liberalų sąjūdžio.

Jis kelis kartus pakartojo turintis prokuroro įpareigojimą neatskleidinėti bylos duomenų. Todėl jis tiesiai neatsakė, ar ėmė kyšį, ar ne.

„Deja, vakar (antradienį – LRT.lt) pasirodžiusios spekuliacijos iš tikrųjų verčia manyti, kad kažkas nesilaiko galiojančių įstatymų ir tai yra tų, kurie leidžia tokias spekuliacijas, atsakomybės klausimas“, – sakė E. Masiulis.

Tokios pat pozicijos laikosi ir bylą tiriančiai prokurorų grupei vadovaujantis prokuroras Justas Laucius – jis yra priėmęs sprendimą nekomentuoti nei esamų, nei būsimų procesinių sprendimų.

E. Masiuliui atsisakius Seimo nario mandato, jo vietai parlamente užimti nebus rengiami nauji rinkimai, nes iki eilinių Seimo rinkimų liko mažiau nei pusė metų. Politikas buvo išrinktas vienmandatėje Marių rinkimų apygardoje.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas galimai paėmė itin didelės vertės kyšį iš „MG Baltic“ koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Anot tyrėjų, pas specialaus liudytojo statusą turintį E. Masiulį rasti 106 tūkst. eurų. Praėjusią savaitę teismas R. Kurlianskį leido suimti dvidešimčiai parų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi