Lietuvoje

2016.05.18 15:54

A. Guoga rado užtarėją konservatorių gretose

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2016.05.18 15:54

Kas sieja konservatorių Žygimantą Pavilionį ir buvusį laikiną Liberalų sąjūdžio vadovą Antaną Guogą? Toks klausimas kilo po to, kaip Ž. Pavilionis antradienį A. Guogą lydėjo spaudos konferencijoje. A. Guoga rado užtarėją konservatorių gretose Ne vienas nustebo antradienį Ž. Pavilionio paskyroje „Facebooke“ išvydęs paramą A. Guogai.

„Su Antanu. Istorinis lūžis. Sovietinės nomenklatūros pabaigos pradžia“, – parašė Ž. Pavilionis, pasidalijęs nuotrauka, kurioje A. Guoga konferencijoje atsako į žurnalistės klausimus. Būtent toje konferencijoje laikinas liberalų vadovas A. Guoga, visų nuostabai, pareiškė balsuosiantis už konservatorius, ėmė žarstyti komplimentus konservatorių lyderiui G. Landsbergiui. Ž. Pavilionis keistai besielgiantį A. Guogą išlydėjo iš konferencijos ir kartu kėlėsi liftu. Ž. Pavilionis sakė niekur kitur A. Guogos nelydėjęs.

„Aš poną Antaną apskritai pirmą kartą sutikau tik grįžęs iš Amerikos, aš sekiau jo politinę karjerą ir tai, ką parašiau „feisbuke“ – tai nėra nauja, tai šneku labai seniai“, – kalbėjo buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Ž. Pavilionis. Jis sakė jau seniai keliantis idėją, kad atėjo laikas į politiką eiti naujai kartai bei pabandyti įveikti senus sovietinius įpročius.

„Visiems sakau, tą vakar pasakiau – žinodamas, kad tuo metu 15min.lt redakcijoje bus daug politikų bruzdulio, atėjau susirinkti parašų prieš Astravą. Ten buvo ne tik Antanas ir jo aplinka, bet ir ponas Ramūnas Karbauskis su savo aplinka, kuris pasirašė prieš tai“, – DELFI trečiadienį aiškino Ž. Pavilionis. Pasak Ž. Pavilionio, iki šiol jiedu draugavo „feisbuke“. Ž. Pavilionis sakė nežinantis, kas nutiko A. Guogai, kuris dar būdamas laikinuoju Liberalų sąjūdžio vadovu pareiškė balsuosiantis už konservatorius. „Aš nežinau, aš pats esu šioje partijoje, nes matau, kad ją sieja visų pirma vertybės, o ne kažkokie pinigai ar kiti interesai“, – teigė politikas.

„Dabar tikrai nenoriu nei prašyti, reikia šiam žmogui pačiam gerai pagalvoti. Aš tikrai tikiu liberalais kaip stipria partija ir labai noriu, kad jie surastų jėgų susivienyti, nenoriu tam užkirsti kelio, o paramos turiu pakankamai“, – klausiamas, ar A. Guogos prašys paramos rinkimuose, sakė Ž. Pavilionis.

Jis teigė palaikantis A. Guogą. „Reikia, kad šiek tiek nusėstų dulkės. Antaną vertinu, vertinu jo norą Lietuvą padaryti, kaip jis pats sako, klestinčią, be to, nesuprantu, kodėl reikia pulti žmogų, kuris nori išlaikyti bažnyčias. Aš kalbu perkeltine prasme“, – dėstė Ž. Pavilionis. Jis pacitavo seną gruzinų filmą „Pokajanije“ – filmo pabaigoje senas gruzinas klausia, „Kam tas kelias, kuris neveda į bažnyčią, kam ta valstybė, kuri neveda į žmogaus orumą“. Pasak Ž. Pavilionio, tai dar šioje postosovietinėje valstybėje nėra vertinama.

Neoficialiais duomenimis, Ž. Pavilionis ir A. Guoga gana gerai sutaria ir šiltai bendrauja.

G. Landsbergis: tai tik sutapimas

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis G. Landsbergis sako, kad minėtas susitikimas per daug sureikšmintas: tai tebuvo virtinė sutapimų. „Vėliau kilusios interpretacijos neteisingos ir neturinčios pagrindo“, – sakė G. Landsbergis, pakartojęs Ž. Pavilionio versiją, kad šis A. Guogą sutikęs rinkdamas parašus prie Astravo AE statybas.

„Jei žmogus ateitų ir prašytųsi į mūsų partiją, mūsų statutas numato, kad visi geros valios žmonės, Lietuvos piliečiai, turi teisę stoti į partiją, čia niekam nėra diskriminacijos, būtų nesąžininga išskirti kokį žmogų. Dėl kažkokios paramos nėra kalbų ir minčių“, – į klausimą, ar prašys A. Guogos paramos rinkimuose, atsakė G. Landsbergis. A. Guogos žmona: vyras bando ilsėtis Pats A. Guoga nuo antradienio mobiliuoju telefonu nepasiekiamas. Jo žmona Aistė Guogienė DELFI sakė, kad po visų įvykių A. Guoga išjungė telefoną ir bando ilsėtis.

„Jam viskas gerai, jis Lietuvoje, bet per daug emocijų, per daug įvykių ir reikia stabilizuotis, grįžti į normalų ritmą“, – kalbėjo A. Guogienė. Ji pati situacijos nenorėjo vertinti: „Stengiuosi nesikišti, per daug nesigilinti, taip ramiau gyventi. Gal viskas galėjo ir ramiau vykti, bet tai Antano sprendimai, jis viską vertina savaip, tebūnie kaip yra“.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt