Lietuvoje

2013.03.17 10:00

Policijos pareigūnės vasarai išsireikalavo atviresnius apdarus

Vis daugiau Lietuvos policijos pareigūnių keičia apdarus. Šiltuoju sezonu kur kad daugiau policininkių bus galima pamatyti su šortais. Policijos departamentas taip pat ketina jas aprūpinti naujais švarkeliais.

Vis daugiau Lietuvos policijos pareigūnių keičia apdarus. Šiltuoju sezonu kur kad daugiau policininkių bus galima pamatyti su šortais. Policijos departamentas taip pat ketina jas aprūpinti naujais švarkeliais.

Prieš trejus metus šortukai tapo savotišku policijos eksperimentu. Kaip DELFI pasakojo sostinės gatvėse patruliuojanti pareigūnė Jurga, pajūryje kolegos šortukais puošėsi jau keletą metų. Juos nešiojo ir moterys, ir vyrai. Maždaug prieš trejus metus atėjus 30 laipsnių viršijantiems karščiams, kelnes iškeisti į šortukus suteikta galimybė ir visos Lietuvos patruliams.

„Pamatėme kolegas Klaipėdoje ir Šventojoje ir ėmė reikalauti, nes tai tikras išsigelbėjimas per karščius. Su sijonais patruliuoti negalima, jie nėra pritaikyti specialiųjų priemonių naudojimui, tai daugiau kabinetinė apranga. Be to, guminė lazda yra net ilgesnė už jį, tad jokių galimybių su juo patruliuoti. O ir nepatogu“, – sakė Jurga.

Vilniaus keliuose su kolega patruliuojanti moteris sakė, kad šiltuoju metų sezonu gatvėse patruliuoti vasarine, ne tokia varžančia apranga – tikras išsigelbėjimas.

Vyrai kompleksuoja dėl kojų?

Anot patrulės, vyrai ne tokie drąsus. Nors keli vasarą jau dėvi šortus, moterys kur kas atviresnės naujovėms.

„Galbūt kai kurie vyrai tiesiog nemėgsta šortų, galbūt kompleksuoja dėl kreivų kojų. Bent man labai patinka šortai, kiek žinau, kolegėms – taip pat“, – dalijosi Jurga.

Policijos departamentas ruošiasi papuošti daugiau patruliuojančių moterų ir pradeda moteriškų šortų pirkimo procedūrą, kurioje numatyta papuošti atviresne, tačiau vis dar atitinkančią uniformai keliamus reikalavimus apranga. Prognozuojama, kad vasariškais apdarais pasipuošti norės iki 10 proc. Lietuvos patrulių.

Policijos pareigūnes ketinama aprūpinti trumpais šortukais, kurie vos dengs policininkių kelius. Naujasis pareigūnių aprangos aksesuaras bus iš 30–40 proc. medvilnės ir 60–70 proc. poliesterio, su tinkliniu pamušalu. Anot patrulės Jurgos, vasariška apranga tikrai gerai apgalvota, nes su ja ne taip karšta, o šortai nelimpa prie kojų.

Kodėl patrulės dar retai matomos su šortukais?

Patrulė Jurga sako, kad ne vienerius metus patrulių nešiojami šortukai vis dar nustebina žmones, mat pėsti patruliuojantys pareigūnai jų dar neišpopuliarino. Paslapties jokios nėra – šortų mėgėjai dažniau patruliuoja automobiliais. Pasak pareigūnės, visuomenei dar neįprasta policijos patrulių uniforma turi ir dar vieną privalumą – sportinę avalynę.

„Visa apranga yra kur kas patogesnė ir vasariškesnė. Su ja patogu važinėtis mašina, patogu bėgti, uniforma tikrai puikiai pritaikyta ir apgalvota mūsų darbui“, – pasakojo Jurga.

Perka ir išeiginius švarkus

Policijos departamentas taip pat perka naujus moteriškus išeiginius švarkus. Pagal pirkimo dokumentuose pateiktus brėžinius, ši „pusiau prigludusio silueto“ aprangos detalė neturėtų slėpti pareigūnių kūno linijų.

Šis aprangos elementas veikiausiai bus skirtas šaltesniam metų laikui. Policija reikalauja, kad švarko sudėtyje būtų ne mažiau kaip 40 proc. vilnos.

Kadangi treti metai policijos pareigūnų aprūpinimas tarnybine uniforma yra vykdomas pagal finansines normas, t.y. pareigūno „krepšelį“, aprangą policijos pareigūnės užsisako pagal individualų poreikį.

www.DELFI.lt