Lietuvoje

2016.05.18 11:10

Pradedami skelbti priimtieji į Vilniaus darželius

LRT.lt2016.05.18 11:10

Laukiantys eilėje į Vilniaus miesto darželius iki birželio 1 dienos sulauks žinių apie vaikų priėmimą į darželius. Informacinė sistema iki šio mėnesio pabaigos automatiškai priskirs vaikus į naujas grupes (pagal tėvų pateiktus prašymus). Apie gautą vietą darželyje tėveliams bus pranešama SMS žinute ir/arba el. paštu, kuriuos nurodė registruodamiesi, rašoma pranešime spaudai.

„Nuo šiandien (trečiadienio – LRT.lt) pradedame kviesti vilniečius į darželių vietas, kurios atsiras nuo šio rugsėjo. Galima pasidžiaugti, jog dėl šiuo metu tvarkomų ir rudenį naujai duris atversiančių savivaldybės darželių šiemet galėsime priimti dar daugiau vaikų, nei pernai. 100 eurų krepšelis irgi skatina kurtis privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kurios priima vis daugiau mažųjų vilniečių“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Nors žmogiškai suprantu tėvelių, vis dar laukiančių eilėje, nusivylimą, kartu noriu pasakyti, jog esame gerame kelyje, nes mūsų įgyvendinama keturių žingsnių programa duoda vaisių ir leidžia tikėtis, jog trejų metų bėgyje vietų užteks visiems norintiems“, – sako švietimo klausimus kuruojantis Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Gavę pranešimą, tėvai turi suskubti apsilankyti darželyje iki birželio 30-osios – pasirašyti sutartis ir sutvarkyti kitus formalumus, kuriuos numato registracijos į vaikų darželius tvarka. Kasmet apie 10 proc. tėvų neatvyksta į darželius ir neinformuoja apie svarbias neatvykimo priežastis. Tuomet atsilaisvinusios vietos grupėse pasiūlomos iš eilės laukiantiems. Pernai vasaros pabaigoje tokiu būdu atsilaisvino apie 500 vietų.

Nuo rugsėjo į sostinės valstybinius darželius bus pakviesti 7 198 mažieji vilniečiai. Savivaldybė atkreipia dėmesį, kad 1 897 vaikai iš visų užsiregistravusių 2016 metams jau lanko privačius darželius ir gauna 100 eurų kompensacijas, tačiau tuo pat metu laukia eilėje ir į valstybinius darželius.

Savivaldybės pagrindinis siekis šiuo metu yra stengtis, kad po trejų metų nebeliktų vaikų laukiančių eilėse į darželius ir tam pasitelktas visas kompleksas naujų sprendimų.

Per 2015 m. pavyko laukiančiųjų eilę sumažinti apie 2 000 vietų (1 440 atsirado įvedus 100 eurų kompensaciją ir dar 560 naujų vietų įsteigta optimaliai išnaudojant turimas darželių patalpas). Nuo rudens bus sukurta papildomai apie 900 naujų vietų pritaikius darželiams remontuotinas savivaldybės patalpas: renovuojamas „Gluosnis“ (Justiniškėse), „Malūnėlis“ (Senamiestyje), „Ąžuolas“ (Žirmūnuose), „Kodėlčiukas“ (Šeškinėje) ir „Žolynas“ (Antakalnyje).

Dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos galima rasti Vilniaus savivaldybės internetiniame puslapyje. Be to, kilus papildomiems klausimams dėl vaiko vietos eilėje ar priskyrimo į darželį, galima kreiptis telefonu 1664 arba elektroniniu paštu darzeliai@vilnius.lt .

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.