Lietuvoje

2021.03.22 18:40

Iš Vyriausybės ekspertų tarybos traukiasi Olendraitė, Beinortas ir Griškevičius

atnaujinta 19.01
Ramūnas Jakubauskas, BNS2021.03.22 18:40

Iš Vyriausybės patariamosios ekspertų tarybos COVID-19 klausimais traukiasi Santaros klinikų atstovas Laimonas Griškevičius, Kembridže dirbanti virusologė Ingrida Olendraitė ir Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas.

„Iš ekspertų tarybos jie traukiasi dėl didelio užimtumo ir savo visą laiką skirs tiesioginiam darbui“, – BNS pirmadienį sakė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

L. Griškevičius šiuo metu dirba Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktoriumi, I. Olendraitė dirba mokslo tyrėja Anglijos Kembridžo universitete, o T. Beinortas yra Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas.

Ekspertų taryba prie Vyriausybės siūlo Ministrų kabinetui įvairius su karantino valdymu susijusius sprendimus.

Vyriausybė pirmadienį pranešė, kad iš ekspertų tarybos pasitraukus daliai narių, sutarta, jog tarybos posėdžiai nuo šiol vyks kas dvi savaites.

„Dėkoju visiems ir kiekvienam ekspertų tarybos nariui už savanorišką darbą neskaičiuojant valandų po savo tiesioginio darbo ir savaitgaliais padedant Vyriausybei ieškoti sprendimų pandemijos valdymui. Vyriausybė ir toliau kreipsis pagalbos pandemijos valdymo krypties ir esminių sprendimų klausimais, kai reikalinga išskirtinai ekspertinė analizė ir pandemijos valdymo veiksmų įvertinimas”, – pranešime teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybė teigia, kad nuspręsta į tarybą pakviesti naujų savo srities specialistų, taip pat nagrinėjant konkrečios srities klausimus savo kompetencija bus siūloma pasidalyti ir tuos, kurie jau pasitraukė iš tarybos.

Tarp tarybos posėdžių dirbs konkrečiai temai dedikuoti pogrupiai.

Iš viso jau įvyko 19 ekspertų tarybos posėdžių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt