Lietuvoje

2016.05.18 12:08

L. Graužinienė: referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo – tikriausiai 2019 metais

BNS2016.05.18 12:08

Referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo tikriausiai bus organizuojamas kartu su prezidento rinkimais 2019 metais, išeiviams pasisakant prieš jo organizavimą kartu su Seimo rinkimais šį spalį, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Pačių pasaulio lietuvių pozicija buvo labai aiškiai išsakyta, kad jie prieš, kad būtų su Seimo rinkimais organizuojamas referendumas, matyt, tas klausimas persikels prie po truputį artėjančių prezidento rinkimų.

Aš suprantu jų (išeivių) nerimą, kad gali neįvykti referendumas ir neateiti reikiamas skaičius rinkėjų, kad būtų įveiktas barjeras. Manau, kad tai diskusijų klausimas, ir politikai su pasaulio lietuviais susitars“, – trečiadienį Žinių radijui sakė L. Graužinienė.

Politikai svarsto galimybę rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir viena galimų datų buvo įvardijami artimiausi Seimo rinkimai, bet išeiviai baiminasi, kad esant dabartiniams reikalavimams mėginimas referendumu įteisinti dvigubą pilietybę nebūtų sėkmingas.

Konstitucijos 12 straipsnis sako, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad iš esmės plačiau leisti dvigubą pilietybę galima tik pakeitus Konstituciją. Reikalingas Konstitucijos straipsnis keičiamas tik referendumu.

Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.