Lietuvoje

2016.05.18 09:06

Liberalai rinks naują laikinąjį pirmininką

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.18 09:06

Liberalų sąjūdžio valdyba trečiadienį turėtų apsispręsti, kas pakeis iš partijos antradienį pasitraukusį laikinąjį pirmininką Antaną Guogą. 

Kalbama, kad realiausias pretendentas į vadovo postą – Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kuris jau apsisprendė siekti ir nuolatinio partijos pirmininko posto birželio mėnesį vyksiančiame suvažiavime.

Po A. Guogos teiginių, kad teisėsaugos duomenys rodo, jog liberalų partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla, siūlymų partijos elitą patikrinti melo detektoriumi ir kitų pasisakymų, Liberalų sąjūdžio valdyba trečiadienį ketino svarstyti A. Guogos pašalinimą iš partijos. Tačiau laikinai partijai vadovavęs A. Guoga antradienį nusprendė pasitraukti pats.

Tuo metu Liberalų sąjūdis pranešė, kad partijos pirmininko rinkimuose kandidatuos Vilniaus meras R. Šimašius, o Seimo rinkimuose partijos sąrašą ves Eugenijus Gentvilas. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis praėjusią savaitę pranešė besitraukiantis iš Liberalų sąjūdžio vadovo pareigų, paliekantis partiją ir atsisakantis Seimo nario mandato.

Vyriausioji rinkimų komisija trečiadienį turėtų apsispręsti, ar naikinti E. Masiulio Seimo nario mandatą. Komisijai patenkinus prašymą, prokuroras spręs, ar buvusiam Liberalų Sąjūdžio pirmininkui pareikšti įtarimus ir ar jį sulaikyti.

Įtariama, kad verslo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis E. Masiuliui perdavė 106 tūkstančių eurų kyšį. E. Masiuliui netekus Seimo nario mandato, pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko,  į jo vietą naujas narys nebus renkamas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.