Lietuvoje

2016.05.17 18:00

„Nauja pradžia“: pradėtas Lietuvos remiamas projektas nukentėjusiems ukrainiečiams

LRT.lt2016.05.17 18:00

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis antradienį Vinicoje oficialiai atidarė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamą projektą „Ukrainos viduje perkeltų asmenų integracijos ir įgalinimo programa „Nauja pradžia“.

„Tikimės, kad šis Lietuvos finansuojamas projektas suteiks galimybę nuo konflikto Rytų Ukrainoje nukentėjusiems asmenims atrasti savo nišą naujose bendruomenėse ir prisidės prie jų ekonominės gerovės skatinimo“, – sakė M. Janukonis.

Projektu, kuris bus įgyvendinamas trijuose Ukrainos regionuose – Vinicoje, Zaporožėje ir Lvove – siekiama palengvinti dėl konflikto Rytų Ukrainoje savo namus palikusių asmenų, ypač moterų, integraciją į darbo rinką ir vietines bendruomenes. 

Pirmas projekto etapas, prasidėjęs Vinicoje, parengs mokytojus, kurie perduos savo sukauptas žinias šalies viduje perkeltiems asmenims. Projekto metu planuojama mokyti verslumo ir minimaliai paremti geriausius novatoriškus verslo planus.

Ambasadorius taip pat dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Vinicos regiono ir miesto administracijos pareigūnais, projektą vykdančio Ukrainos žmogaus teisių fondo vadovais bei nevyriausybinių organizacijų aktyvistais. Diskusijoje kalbėta apie šalies viduje perkeltų asmenų integracijos ir užimtumo problemas.

Projektas „Nauja pradžia“, kurį 2016 m. finansuoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija, tęsia to paties pavadinimo 2015 m. Lietuvos ambasados Ukrainoje įgyvendintą perkeltų asmenų verslumo ir integracijos projektą.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23