Lietuvoje

2016.05.17 16:55

Teismas: R. Jokubauskaitei byla dėl kyšio policijai nutraukiama

BNS2016.05.17 16:55

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį patvirtino, kad policininkams kyšį siūliusiai Reginai Jokubauskaitei byla turi būti nutraukta ir ji perduodama laiduotoja sutikusiai būti dukrai.

Kaip skelbė BNS, 500 eurų kyšį policijai siūliusią Lietuvos televizijos laidų vedėją prokuratūra sutiko perduoti laiduotojai ir nutraukti tyrimą.

„Buvo įvertintos aplinkybės, kad ji anksčiau neteista, nusikaltimo padarymo metu neturėjo galiojančių administracinių nuobaudų, pripažino kaltę, teigiamai charakterizuojama darbovietėje. Pagrindo atmesti prašymą nebuvo“, – BNS sakė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Stanislavas Barsulas.

Prašymą policijai dėl motinos perdavimo laidavimui pateikė R. Jokubauskaitės dukra. Prokuratūros nutarime rašoma, kad televizijos laidų vedėja metams perduodama neteistos ir teigiamai darbovietėje charakterizuojamos dukters priežiūrai. Prokuratūra neprašė moteriai skirti užstatą ar įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

Už papirkimą Lietuvoje baudžiama laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

R. Jokubauskaitė kyšį policijai siūlė kovą, kai buvo sulaikyta vairuojanti neblaivi.

Kovo 31 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas praeityje garsią diktorę, filmų garsintoją pripažino kalta dėl vairavimo išgėrus.

Teismo sprendimu iš R. Jokubauskaitės dvejiem metams atimta teisė vairuoti. Pažeidėjai taip pat skirta 600 eurų bauda.

Kovo 9 dieną Vilniuje, M. Marcinkevičiaus gatvėje, prie automobilio vairo sulaikytai žinomai moteriai nustatytas 2,08 promilės girtumas.

R. Jokubauskaitė pasakojo, kad tą dieną jautėsi prastai, gėrė vaistus, jie nepadėjo numalšinti skausmo. Moteris išgėrė vyno ir pasijuto geriau – tvarkėsi namuose, sumanė persodinti gėles. Tada sugalvojo nuvažiuoti į netoli namų esančią parduotuvę nusipirkti žemių.

„Žinau, kad išgėrus sėsti prie vairo nevalia, iki šiol graužia sąžinė, kad taip pasielgiau“, – teisme kalbėjo R. Jokubauskaitė.

Atgailaujančiai laidos vedėjai skirta už sankcijos vidurkį mažesnė nuobauda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.