Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.17 16:56

D. Grybauskaitė susitiko su A. Merkel vadovaujamos partijos vicepirmininku

LRT.lt 2016.05.17 16:56

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininkės pavaduotoju Arminu Laschetu ir jo vadovaujama Šiaurės Reino–Vestfalijos žemės parlamentarų delegacija. Krikščionių demokratų sąjunga, kurios pirmininkė yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, yra pagrindinė valdančiosios koalicijos šioje valstybėje partnerė.

Arminas Laschetas yra Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo direktoriumo narys ir vadovauja Vokietijos Konrado Adenauerio fondo planavimo komitetui.

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Vokietijos dvišalius santykius, ekonominius ryšius, migracijos krizės suvaldymą, aktualius ES darbotvarkės klausimus, bendradarbiavimą gynybos srityje ir pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje.

Lietuva siekia, kad būtų didinamos NATO priešakinės pajėgos regione – kiekvienoje Baltijos valstybėje būtų dislokuota po batalioną Aljanso karių ir karinės technikos. Po šalies vadovės valstybinio vizito Berlyne Vokietija yra pareiškusi ketinimą prisidėti ir imtis vadovaujančio vaidmens formuojant bei dislokuojant NATO daugianacionalinį batalioną Lietuvoje. Galutinis sprendimas bus priimtas NATO viršūnių susitikime Varšuvoje.

Vokietija jau dabar aktyviai prisideda stiprinant Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumą. Šios valstybės naikintuvai nuolatos rotuojasi NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Šiuo metu į Lietuvą yra atvykę apie 600 rotacinių vokiečių karių ir karinės technikos. Lietuva iš Vokietijos gamintojų perka moderniausias pasaulyje pėstininkų kovos mašinas „Boxer".

Lietuvos miestai ir regionai plėtoja aktyvų bendradarbiavimą su Šiaurės Reino–Vestfalijos žemės miestais. Net 11 mūsų šalies miestų yra užmezgę partnerystės programas su šios žemės miestais. Nuolatos auga lietuviškas eksportas į šį regioną.

Šiaurės Reino–Vestfalijos žemė yra didžiausias gyventojų skaičiumi ir ekonomiškai stipriausias Vokietijos regionas, kuriame sukuriamas BVP sudaro 22 proc. viso Vokietijos BVP. Jei Šiaurės Reino–Vestfalijos žemė būtų atskira valstybė, ji patektų į turtingiausių pasaulio šalių 20-uką. Čia įsikūrę stambiausi Vokietijos verslo koncernai ir įmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi