Lietuvoje

2016.05.17 12:07

Svarstys siūlymą bausti už kelionę į kitą valstybę teroristiniais tikslais

LRT.lt2016.05.17 12:07

Seimas po pateikimo bendru sutarimu pritarė Baudžiamojo kodekso pataisų projektui Nr. XIIP-4360, kuriuo siūloma nustatyti baudžiamąją atsakomybę už kelionę į kitą valstybę teroristiniais tikslais.

Kodekse siūloma įtvirtinti, kad tas, kas vyko į kitą valstybę, siekdamas rengti ar daryti teroristinį nusikaltimą arba dalyvauti darant teroristinį nusikaltimą, arba dalyvauti grupės, kurios tikslas – daryti teroristinius nusikaltimus, veikloje, arba rengti teroristus, arba mokytis teroristiniais tikslais, būtų baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų, rašoma pranešime spaudai, teigiama pranešime spaudai.

Siūloma išplėsti BK 2505 straipsnio apimtį ir baudžiamąją atsakomybę taikyti ne tik už teroristų rengimą, bet ir mokymąsi teroristiniais tikslais: tas, kas kitam asmeniui suteikė specialių žinių ar įgūdžių, būtinų teroristiniam nusikaltimui rengti, daryti arba dalyvauti darant teroristinį nusikaltimą, žinodamas, kad asmuo suteiktas žinias ar įgūdžius ketina panaudoti teroristiniais tikslais, taip pat tas, kas, siekdamas gautas žinias ar įgūdžius panaudoti teroristiniais tikslais, aktyviai rinko ar iš kito asmens įgijo specialių žinių ar įgūdžių, būtinų teroristiniam nusikaltimui rengti, daryti arba dalyvauti darant teroristinį nusikaltimą, būtų baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Teikiamomis pataisomis numatoma, kad tas, kas tiesiogiai ar netiesiogiai rinko, kaupė arba teikė lėšas ar kitą turtą arba teikė kitokią materialinę paramą kitam asmeniui, žinodamas arba siekdamas, kad šis turtas, parama ar jų dalis būtų panaudota teroristiniam ar su teroristine veikla susijusiam nusikaltimui rengti ar daryti arba vienam ar keliems teroristams arba grupei, kurios tikslas – daryti teroristinius nusikaltimus, remti, būtų baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, pataisas plenariniame posėdyje numatoma svarstyti  birželio 16 d.