Lietuvoje

2016.05.17 11:50

Į Kauno infekcinę ligoninę išsiųsti dar du kariai

Rūta Pukenė, DELFI.lt 2016.05.17 11:50

Du kariai iš Rukloje esančio Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko antradienį išsiųsti infektologo konsultacijai į Kauno infekcinę ligoninę. Tai ne tie patys kariai, apie kurių susirgimus pranešta pirmadienį.

Apie tai DELFI informavo Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Donatas Suchockis. Jo teigimu, Kauno infekcinėje ligoninėje kariams bus tikslinama diagnozė.

„Kol kas įtarimų nežinau, mane patikino, kad tai nėra bendra su meningitu, šiuo atveju. Norima tik patikslinti diagnozę“, – aiškino jis.

Paklaustas, gal aišku, kokie simptomai kariams pasireiškė, D. Suchockis tikino, kad kariai karščiuoja – jų kūno temperatūra siekia apie 38 laipsnius, matyti erkės įkandimas.

„Tačiau kariai skiepyti nuo erkinio encefalito“, – tikino jis.

Pasak D. Suchockio, karių srautai į Ruklos medicinos punktą šiuo metu yra įprastiniai, pokyčių čia nefiksuojama.

„Padidintas dėmesys išlieka kariams, kurių kūno temperatūra svyruoja. Jie laikomi stacionare, Ruklos medicinos punkte, stebimi. Nuo vakar ten – 15 karių, kurie skundžiasi aukštesne nei įprasta temperatūra, gerklės skausmais. Temperatūra numalšinta, planuojame ryt sugrąžinti juos į kareivines“, – aiškino kariuomenės atstovas.

Pažymima, kad patikrinimui antradienį į Kauno infekcinę ligoninę išsiųsti 2 kariai – ne tie patys, apie kuriuos pranešta pirmadienį.

Pirmadienį buvo pranešta apie 3 civilinėse gydymo įstaigose hospitalizuojamus karius. Vienas jų gydomas dėl virškinimo sutrikimų, kitas - dėl anginos, trečias - dėl kvėpavimo takų susirgimo.

Pirmadienį taip pat pranešta apie šauktinio Mindaugo Jurkaus mirtį. Įtariama, kad karys mirė nuo meningokokinės infekcijos.

„Tai yra pirminės testo išvados, kurios dar gali pasikeisti atlikus galutinį testą. Jo rezultatai bus po skrodimo praėjus 2–3 dienomis – taip mus informavo medikai iš Kauno klinikų“, – aiškino D. Suchodskis.

Pasak jo, kaip prevencinė priemonė su M. Jurkumi kontaktavusiems asmenims bus skirti antibiotikai.