Lietuvoje

2021.03.20 14:44

Katedros aikštėje surengtas mitingas prieš karantino ribojimus: dalis susirinkusiųjų nesilaikė atstumų ir nedėvėjo kaukių

atnaujinta 16.39
LRT.lt, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, BNS2021.03.20 14:44

Vilniaus Katedros aikštėje popietę į mitingą, kaip susirinkusieji patys save pristato, kovodami esą už prigimtines žmogaus teises, susirinko per kelis šimtus asmenų. Jo dalyviai buvo nešini vėliavomis ir įvairiais plakatais. LRT RADIJO teigimu, susirinkusieji protestavo prieš karantino ribojimus.

„Prašymą dėl susirinkimo pateikė fizinis asmuo, tai asmens duomenų atskleisti negalime, kas pateikė prašymą. Susirinkimas organizuojamas prisijungiant prie tarptautinių susirinkimų už prigimtines žmogaus teises ir suderinta, kad susirinkime gali dalyvauti iki 200 asmenų“, – portalui LRT.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos administracinės veiklos skyriaus vyr. specialistė Gintarė Makarevičienė.

Jos teigimu, policijai informacija apie renginį buvo perduota, todėl pareigūnai prižiūri, ar jo dalyviai laikėsi reikalavimų.

„Visi derinimai vyksta pagal įstatymą: derina savivaldybės administracijos direktorius, policijos pareigūnai ir organizatoriai. Kadangi dabar karantinas, visą tai darome nuotoliniu. Organizatorių sutikimu, viskas buvo suderinta el. paštu.

Pranešimas apie susirinkimą buvo išsiųstas Vilniaus policijos komisariato atsakingiems pareigūnams ir paskui suderinus ir išleidus administracijos direktoriaus įsakymą, jis taip pat buvo išsiųstas policijos pareigūnams. Jie vykdo įstatyme numatytą savo pareigą užtikrinti viešąją tvarką susirinkimo metu. Kol kas jokių nusiskundimų neturime“, – pažymėjo G. Makarevičienė.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis patvirtino, kad policija apie protestą žino ir jį stebi. Tiesa, kol kas informacijos apie pažeidimus teigė taip pat neturintis.

„Pareigūnai dabar vietoje dirba, tai turbūt įvertins vėliau, kai pasibaigs renginys“, – LRT.lt portalui komentavo R. Matonis.

Situaciją Katedros aikštėje stebėjusi LRT RADIJO žurnalistė Saulenė Pečiulytė teigė, kad protesto dalyviai protestuoja prieš karantino ribojimus. Ji taip pat sako pastebėjusi, jog dalis susirinkusiųjų nesilaikė saugumo reikalavimų, aikštėje susirinko apytiksliai 200 asmenų.

„Daugelis jų nedėvi kaukių ir nesilaiko saugaus atstumo. Kelios dešimtys žmonių turi vėliavas, įvairius plakatus. Jie reikalauja karantino atlaisvinimo, daugiau laisvių. Susibūrimo atstovas sako, kad mitingui leidimas yra gautas, bet jis LRT RADIJUI nepatikslinimo, kokiam žmonių skaičiui jis gautas“, – LRT RADIJUI pasakojo ji.

Susirinkusieji reikalavo atšaukti karantiną, privalomą kaukių dėvėjimą, nutraukti vakcinaciją ir atverti sienas. Pasak renginio organizatorių, esą kaukėmis ir vakcinacija nuo koronaviruso pažeidžiama kūno autonomija. Mitingo vedėjo teigimu, protesto dalyviai atstovauja vadinamam pasauliniam susivienijimui už laisvę, kuris kilo Vokietijoje.

Kaip BNS vėliau informavo Vilniaus mero atstovas Karolis Vaitkevičius, leidimas rengti mitingą išduotas vienai iš organizatorių – Sandrai Juknei.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios, jis šiuo metu pratęstas iki kovo pabaigos. Karantino metu draudžiami renginiai, atvirose erdvėse galima bendrauti ne daugiau nei dviem namų ūkiams arba ne didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis.

K. Vaitkevičiaus teigimu, nors Vyriausybės nutarimu dėl karantino renginiai yra uždrausti, teisę organizuoti mitingą numato Susirinkimų įstatymas.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą šalyje nustatyti 575 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 12 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt