Lietuvoje

2016.05.17 15:10

Ministras: karys galėjo mirti nuo neuroinfekcijos

BNS2016.05.17 15:10

Jaunesnysis eilinis Martynas Jurkus galėjo mirti nuo neuroinfekcijos, rodo pirminiai duomenys.

„Kol kas galutinio atsakymo nėra, yra pirminiai duomenys, kad galbūt neuroinfekcija kažkokia, bet reikia luktelėti, kol bus galutinis atsakymas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Anot jo, kario organizmas greičiausiai neatlaikė infekcijos. Neuroinfekcija plinta oro lašeliniu būdu.

„Man atrodo, kad pagrindo panikai nėra, imamasi visų priemonių, kad būtų užkirstas kelias, jeigu būtų infekciniai dalykai ar kitiems“, – sakė ministras.

Pirmadienio rytą Kauno infekcinėje ligoninėje nuo ūmaus infekcinio susirgimo mirė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys 21 metų M. Jurkus.

Pasak ministro, daugiau karių su panašiais ligos simptomais nėra. Naktį Mokomajame dalinyje Rukloje budėjo medikai. Kauno infekcinėje ligoninėje dar guli vienas karys iš Ruklos.

„Kaune guli toje pačioje infekcinėje ligoninėje, kur mirė karys, bet jis buvo išvykęs į namus ir susirgęs anksčiau, jam nustatyta angina“, – sakė J. Olekas.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Donatas Suchockis antradienį BNS sakė, kad sergančių karių skaičius Rukloje nepakitęs, o daugiau karių, kurie patirtų panašius simptomus kaip pirmadienį miręs karys nėra.

„Daugiau mažiau įprastas srautas, turint galvoje, kad Rukloje yra didžiausia koncentracija karių, tai apie 20–30 sergančių yra normalus kiekis žmonių, kuris nuolatos sukasi per medicinos punktą. Šiuo atveju šiek tiek griežčiau žiūrima, tai net su nedideliais gerklės skausmais arba nežymiu temperatūros pakilimu kariai paliekami stacionare stebėti iš arčiau, tai tas kiekis šiek tiek gali būti didesnis“, – kalbėjo kariuomenės atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.