Lietuvoje

2016.05.17 15:09

„MG Baltic“ viceprezidento advokatas: pas E. Masiulį rasta daugiau nei 106 tūkst. eurų

BNS 2016.05.17 15:09

Buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose atliekant kratą rasti pinigai buvo pažymėti teisėsaugos pareigūnų prieš jiems patenkant į parlamentaro namus. Suimto „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas sako žinantis, kad pas E. Masiulį rasta didesnė nei 106 tūkst. eurų pinigų suma.

R. Mikliušas taip pat patvirtino, jog pas E. Masiulį namuose rasti pinigai buvo žymėti, tačiau neigė, kad žymėtus pinigus perdavė jo ginamasis R. Kurlianskis.

Konkrečios E. Masiulio namuose rastos pinigų sumos advokatas ir teisėsaugininkai neatskleidžia. Neoficialiomis žiniomis, pas parlamentarą rasta apie 250 tūkst. eurų.

„Aš žinau, kad rado lyg tai daugiau, bet čia kažkokie kiti gali būti pinigai ir panašiai. Įtarime yra 106 tūkstančiai. Nors iš kur jie, irgi iš bylos medžiagos nelabai aišku“, – sakė advokatas.

Jis teigia negalintis atskleisti, kokia suma iš viso rasta pas E. Masiulį, nes yra pasirašęs pasižadėjimą prokurorui neviešinti bylos medžiagos.

Jis patvirtino, kad jam žinoma, jog pas E. Masiulį rasti pinigai buvo žymėti, bet, jo žodžiais, aiškių įrodymų, jog juos perdavė R. Kurlianskis, nėra.

„Ten tas pažymėjimas tikrai ne taip, kaip jūs įsivaizduojate, kad pinigai buvo pažymėti ir pažymėti atsidūrė iš vieno asmens pas kitą. Ne taip ten yra, ten tikrai trūksta (įrodymų), tikrai negalima šiai dienai teigti, kad pinigai, kurie rasti pas E. Masiulį, kad juos perdavė mano klientas. Tikrai tą per anksti kalbėti, jei atkreipsite dėmesį, ir prokuroras sako: „mes darome prielaidą“. Nes įrodymų kol kas mes nematėme“ – tikino advokatas.

Pažymėti pinigai

BNS žiniomis, pinigai buvo pažymėti dar prieš R. Kurlianskiui, kaip įtariama, juos perduodant Seimo nariui.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius BNS antradienį neatsakė į klausimą, ar E. Masiulio namuose rasti pinigai buvo pažymėti.

Specialiųjų tyrimų tarnyba nuo praėjusios savaitės tiria įtarimus, kad verslo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas E. Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį.

R. Kurlianskis yra suimtas, jis įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu. E. Masiuliui šiame tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas. Jis vis dar turi teisinę neliečiamybę, nes yra Seimo narys.

E. Masiulis penktadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė prašymą nutraukti jo kaip Seimo nario įgaliojimus, žadėdamas nesidangstyti parlamentaro imunitetu. Jis žada „bendradarbiauti su teisėsauga ir įrodyti, kad nėra kaltas“.

Ekspertas: tai svarus įrodymas teisme

Lietuvos teisės instituto Baudžiamosios justicijos tyrimų skyriaus mokslo darbuotojas Petras Tarasevičius BNS teigė, kad pinigų žymėjimo metodu užfiksuotas kyšis yra svarus įrodymas teisme.

Jis komentavo ne konkretų E. Masiulio tyrimo aspektą, o teisėsaugos praktiką naudojant pinigų žymėjimą apskritai.

„Tai yra svarus įrodymas teisme“, – BNS antradienį sakė ekspertas.

Pasak P. Tarasevičiaus, grynieji pinigai gali būti žymimi keliais būdais.

„Priklauso turbūt nuo konkrečios taktinės situacijos, žvalgybinės situacijos“, – sakė Lietuvos teisės instituto darbuotojas, paklaustas, nuo ko priklauso teisėsaugos taikomas pinigų žymėjimo metodas.

Jis teigė, kad nepaisant šio įrodymo svarumo įtariamieji turi būdų jį apeiti: „Tų būdų yra įvairiausių, tai yra žmogaus fantazijos reikalas“.

„Dažniausiai tai yra manipuliavimas žodžiais, manipuliavimas tuo, kaip tie pinigai pas tą žmogų atsidūrė, kokiu būdu galėjo atsidurti. (...) Žmogus aiškina, kad jam atnešė kaip skolą ar, pavyzdžiui, tokiu būdu įteikė tuos pinigus, kad žmogus nežinojo, jog jie jam buvo įteikti, pavyzdžiui, voke“, – kalbėjo P. Tarasevičius.