Lietuvoje

2021.03.19 17:43

Kauno gimnazija pateikė prašymą ministerijoms – nori susigrąžinti ir 5-8 klasių mokinius, ir gimnazistus

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.03.19 17:43

Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazija prašo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), kad jai būtų suteikta galimybė susigrąžinti progimnazijos ir gimnazijos klases į kontaktinį ugdymą. Jei toks prašymas bus patenkintas, kaip sakė gimnazijos vadovas, mokykla taptų ta, kuri pirmoji išmėgintų modelį, kaip 5-8 klasių mokiniai galėtų grįžti į klases kitais mokslo metais. 

„Mūsų steigėjas – LSMU – kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją prašydamas, kad mūsų mokykla būtų ta, kuri parodytų pavyzdį, kaip reikia testuotis, kad mokiniai grįžtų saugiai. Mums reikėtų sugrįžti, kad išmėgintume tai, kaip mes elgsimės nuo rugsėjo“, – kalbėjo Arūnas Bučnys.

Jis pabrėžė, kad nemažas procentas LSMU gimnazijos mokinių tėvų yra pasiskiepiję, mat daug jų yra medikai. A. Bučnys spėja, kad tokių tėvų galėtų būti 30-40 proc. Progimnazijos klasėse mokosi per 320 mokinių.

Šiuo metu mokykla atlieka tėvų apklausą.

„Turime galvoti apie ateitį. Ar visuotinai grįšime į mokyklas, kai 70 proc. populiacijos bus paskiepyta? Tai tikrai yra graži svajonė, kuri galbūt ir bus įgyvendinta. Ar mes grįšime, kai vėl bus tokia pati padėtis? Tad tie, kas sutinka, galėtų išmėginti būdą, kaip saugiai sugrįžti į klases.

Žinoma, tai neabejotinai turėtų būti mišrus ugdymas. Galiotų ir tai, kas galiojo rudenį, – turėjome tris įėjimo postus, kiekvieną rytą ten buvo vaikams matuojama temperatūra, mes visuomet dėvėjome kaukes.

Kai viena mokytoja susirgo, iškart ją izoliavome, izoliavome vaikus, kurie turėjo kontaktą. Mūsų organizacija nebuvo visa apimta, nors mūsų vaikų tėvai, kurių didelė dalis dirbo su ligoniais, dar nebuvo paskiepyti“, – pasakojo direktorius.

A. Bučnys sakė, kad mokyklos mokiniai ir pedagogai testuotųsi.

Ši gimnazija aiškinasi ir abiturientų poreikį lankyti gyvas konsultacijas, ką nuo pirmadienio visoje šalyje leidžia Vyriausybė. Anot A. Bučnio, LSMU gimnazijos abiturientai – motyvuoti mokiniai, daug mokosi savarankiškai, jiems rengiamos nuotolinės konsultacijos, bet jei prireiks kontaktinių, pedagogai rengs ir jas. Vadovas tikras, kad LSMU gimnazistams keblumų dėl egzaminų nekils.

„Ir mūsų mokytojai – atsakingi žmonės, jie jaudinasi dėl dvyliktokų. Bet dvyliktokai daugelį dalykų turėjo išmokti dar iki karantino pradžios. O jei to nepadarė ir nori vidurinės mokyklos kursą išmokti per du ar pusantro mėnesio, patikėkite, reikia labai pagalvoti apie žinių turinį ir gylį“, – kalbėjo direktorius.

Tiesa, anot gimnazijos vadovo, bus kitokių problemų.

„Mūsų mokiniai – motyvuoti, bet kils socialinių problemų, kai vaikai grįš į klases po tiek laiko“, – pabrėžė A. Bučnys.

Direktorius neslėpė, kad pedagogai nerimauja dėl to, kad į mokyklą teks grįžti nesiskiepijus.

„Bet kol paskiepysime mokytojus, kol imunitetas jiems susiformuotų, mokslo metai pasibaigtų“, – sakė A. Bučnys.

Pasak jo, pedagogai sutiktų grįžti užtikrinant testavimą kaupiniais.

„Į mokyklas turime grįžti saugiai ir palaipsniui. Nesvarstome, kad vienų savivaldybių abiturientai galėtų grįžti, o kitų – ne. Turime sudaryti visiems lygias galimybes. Dabar dvi savaites iki Velykų išsibandysime, kokia bus situacija, ar nedaugėja atvejų sugrįžus pradinių klasių mokiniams. Blogiausia, kas gali atsitikti, – jeigu visi sugrįžtame į mokyklas, o paskui vėl visi staiga užsidarome“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.