Lietuvoje

2013.03.16 16:30

Iš Baltarusijos nuo A. Lukašenkos režimo pabėgusiam S. Zacharčenkai leista pasilikti Lietuvoje

15min.lt 2013.03.16 16:30

Iš Baltarusijos kariuomenės į Lietuvą pabėgęs Stepanas Zacharčenka džiaugiasi ir dėkoja, kad Migracijos departamentas jam leido pasilikti šalyje.

Iš Baltarusijos kariuomenės į Lietuvą pabėgęs Stepanas Zacharčenka džiaugiasi ir dėkoja, kad Migracijos departamentas jam leido pasilikti šalyje.

„Šiandien (penktadinį - red.) po pietų gavau oficialų patvirtinimą iš Migracijos departamento, kad man suteiktas politinis prieglobstis ir aš penkerius metus galiu gyventi Europos Sąjungoje. Bet iš Lietuvos aš niekur trauktis neketinu, kaip kartais čia galvojo, kad jei gausiu prieglobstį, tai iškart pabėgsiu. Aš gyvensiu čia. Esu labai dėkingas Lietuvos Respublikai. Kol kas dar esu Pabradėje, bet vėlesnės savo buvimo vietos dėl viso pikto neatskleisiu. Nors ir nejaučiu jokio spaudimo ar pavojaus, Baltarusija visai šalia“, – S. Zacharčenka sakė naujienų portalui 15min.lt.

S. Zacharčenka į Lietuvą iš Baltarusijos pabėgo dar 2011 metų vasarą, kai atsisakė pasirašyti raštą, kuriame buvo įpareigotas žudyti savo tautiečius, jeigu Baltarusijoje prasidės masiniai protestai, o milicija negalės numalšinti riaušių.

Už savo užsispyrimą S. Zacharčenka buvo smarkiai sumuštas, dėl to jis ir nusprendė bėgti iš tarnybos.

„Esu labai dėkingas Lietuvai už šį sprendimą“, – neslėpdamas džiaugsmo sakė Baltarusijos pilietis.

Dėl tarnybos kariuomenėje jis sustabdė studijas universitete Ukrainoje, Černigovo mieste. Vėliau jis net buvo pradėjęs svarstyti galimybę tapti profesionaliu kariu.

„Kai ėjau į kariuomenę, maniau, kad po to tęsiu tarnybą kaip profesionalas. Mano gimtasis miestas Gomelis yra šalia sienos su Ukraina, tai aš ir svajojau tapti pasieniečiu. Bet nepavyko“, –  yra sakęs pabėgėlis iš Baltarusijos.

Po keturių mėnesių kariuomenėje vaikinas pirmą kartą patyrė smurtą. Po to jį pradėjo mušti nuolat. Jo dalinyje silpnesniuosius daužė ne eiliniai, o degtinės prisigėrę karininkai.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06