Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.17 08:41

Generalinis prokuroras kreipsis į Seimą dėl N. Puteikio neliečiamybės

BNS 2016.05.17 08:41

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis antradienį kreipsis į Seimą, prašydamas panaikinti Seimo nario Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę.

Seimo narių mišriai grupei priklausančio N. Puteikio neliečiamybę prašoma panaikinti, kad jis galėtų būti teisiamas dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka.

Privataus kaltinimo tvarka skundą pateikusi pareiškėja Kristina Apanavičiūtė-Sulikienė nurodo, kad parlamentaras savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.

Įstatymas numato, kad tokiu atveju nukentėjusysis ir nusikaltimu kaltinamas asmuo šaukiami pas teisėją sutaikinti. Jeigu suinteresuoti asmenys susitaiko, procesas dėl skundo nutraukiamas. Balandžio 15 dieną Vilniaus apygardos teisme vykusio taikomojo posėdžio metu šie asmenys nesusitaikė, todėl priimta nutartis nukentėjusiosios skundą perduoti nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Generalinės prokuratūros atstovės spaudai Elenos Martinonienės teigimu, teisiamieji posėdžiai N. Puteikio atžvilgiu negali prasidėti, kol jam nėra panaikinta teisinė neliečiamybė.

K. Apanavičiūtė-Sulikienė ją šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame straipsnyje „N. Venckienė žlugdo prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“ išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją veikiamas Valstybės saugumo departamento.

N. Puteikis neigia savo kaltę ir teigia, jog laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi