Lietuvoje

2016.05.16 19:22

Izraelis paaiškino, kodėl neįsileido lietuvės

BNS 2016.05.16 19:22

Lietuvos pilietė Gabrielė Tervidytė į Izraelį nebuvo įleista siekiant užtikrinti saugumą ir išvengti nelegalios migracijos.

Tokį atsakymą iš Izraelio institucijų pirmadienį gavo Lietuvos ambasada Tel Avive.

„Lietuvos ambasada Tel Avive gavo Izraelio užsienio reikalų ministerijos atsakymą, kuriame nurodoma, kad Lietuvos pilietė Gabrielė Tervidytė buvo neįleista visuomenės saugumo ar viešosios tvarkos bei nelegalios imigracijos prevencijos sumetimais“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovas Kęstutis Vaškelevičius.

Pasak jo, Izraelis G.Tervidytės neįleidimo motyvų nedetalizavo.

Mergina Davido Beno-Guriono oro uoste Tel Avive buvo sulaikyta ir po kelių dienų į Lietuvą grąžinta balandį.

G.Tervidytė įsitikinusi, kad į Izraelį neįleista dėl savo veiklos Palestinoje. Ji BNS pasakojo pastaruosius kelerius metus Palestinoje vykdanti projektus, kurių metu dirba su nevyriausybinėmis organizacijomis. Pasak G.Tervidytės, keli iš jų buvo finansuoti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos.

Lietuva yra viena iš tvirčiausių Izraelio rėmėjų Europos Sąjungoje ir paprastai nepalaiko palestiniečių iniciatyvų Jungtinėse Tautose.

Palestiniečiai siekia valstybės Vakarų krante, Gazos ruože ir Rytų Jeruzalėje, kurias Izraelis užėmė per 1967 metų karą. Izraelis iš Gazos pasitraukė 2005 metais, bet iki šiol blokuoja anklavą, kuriame įsitvirtinę „Hamas“ islamistai.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI